PARTNER PORTALU

Centralny Port Komunikacyjny szansą dla rynku mieszkaniowego

Projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego zlokalizowano w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego. W czasach, gdy Polacy wypłacają z banków coraz więcej gotówki, warto pomyśleć o ich przyszłościowym zagospodarowaniu. Jednym z rozwiązań jest zainwestowanie w zakup mieszkań pod wynajem w bliskiej lokalizacji rządowego projektu.

Autor: HouseMarket.pl 22 września 2017 15:01

Inwestorzy wycofują fundusze, bo lokaty gotówkowe są po prostu nieopłacalne. Proponują minimalne odsetki, które często nie pokrywają nawet ewentualnych strat z tytułu inflacji. Dodatkowo Edelman Trust Barometer 2017 podaje, że ponad połowa Polaków nie ufa bankom. Tym samym większą popularnością cieszy się m.in. rynek nieruchomości. W pierwszym kwartale 2017 roku w siedmiu największych miastach Polacy wydali na zakup nieruchomości prawie 4,5 miliarda złotych.

Inwestycje w nieruchomości wybierane są przede wszystkim ze względu na stosunkowo niskie ryzyko straty. Z danych Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami w 2016 roku 51 procent inwestujących Polaków ulokowało fundusze w nieruchomości. To nie tylko zysk na teraz – wielu z nas myśli perspektywą nie kilku lat, podczas których zysk z wynajmu długoterminowego lub okazyjnego wynosi od 3 do 6 procent (w zależności od wielkości, lokalizacji i standardu lokalu), ale również kilkudziesięciu, kupując je z myślą o dzieciach czy wnukach.

Dla podróżujących biznesowo

Coraz większą popularność zyskuje wynajem biznesowy. Głównym targetem właścicieli takich mieszkań są osoby podróżujące biznesowo i firmy, które wysyłają swoich pracowników w regularne podróże służbowe. Za kilka lat, gdy powstanie zapowiedziany właśnie przez polski rząd projekt Centralny Port Komunikacyjny, Baranowo koło Grodziska Mazowieckiego będzie jednym z głównych punktów w Europie Środkowo-Wschodniej. Gdy wszystkie formalne decyzje o budowie CPK zostaną już definitywne podjęte, będzie to dobry moment, by myśleć o inwestycjach w okolicy. Autorzy projektu chcą skomunikować w jednym miejscu międzykontynentalny port lotniczy oraz polski główny węzeł kolejowy.

– CPK będzie najlepiej skomunikowanym miejscem w Polsce, prawdziwym rajem dla inwestorów – mówił niedawno pełnomocnik ds. CPK Mikołaj Wild.

Dla inwestorów to świetna okazja na lokowanie funduszy, w tym zakupu mieszkań pod wynajem. – To na pewno będzie dobry biznes. Biorąc pod uwagę lokalizację tej inwestycji jestem jeszcze bardziej pewny, że decyzja o wybudowaniu prestiżowego budynku mieszkalnego w Żyrardowie, kilkanaście minut drogi od Baranowa, była trafiona – przyznaje mówi Dariusz Piórczyński, którego firma buduje inwestycję Nowy Świat 11 na terenie zabytkowej fabryki lnu w Żyrardowie. Podobnie myślą inwestorzy z okolic Grodziska Mazowieckiego, bowiem wokół CPK będzie ogromne zapotrzebowanie na infrastrukturę. Warto pamiętać, że rząd do końca roku ma w planach wprowadzenie specustawy, która będzie skierowana przeciwko spekulacjom w wartościach gruntów w okolicy planowanej inwestycji.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych