PARTNER PORTALU

Ceny mieszkań - jeśli zmiany, to tylko w dół

Do końca 2015 r. ceny mieszkań pozostaną na tym samym poziomie. Ewentualne zmiany cenowe możliwe są w lokalizacjach, gdzie mamy do czynienia z dużą konkurencją deweloperów - uważa Andrzej Gutowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Ronson Development

Autor: HouseMarket.pl 09 lipca 2015 13:26

- Nie powinniśmy się spodziewać gwałtownych wzrostów lub spadków cen na rynku deweloperskim – dotyczy to zarówno rynku warszawskiego, jak i rynków pozostałych miast - uważa Andrzej Gutowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Ronson Development.

Wyjątkiem są ceny mieszkań w inwestycjach zlokalizowanych w sąsiedztwie projektów rozpoczętych przez innych deweloperów. Jako przykład Andrzej Gutowski podaje „zagłębie budowlane” na warszawskiej Woli, gdzie obecnie realizowane jest kilka osiedli mieszkaniowych.

- Jeżeli w dzielnicy, a nawet przy konkretnej ulicy pojawi się duża konkurencja w postaci kilku lub kilkunastu inwestycji w oczywisty sposób spowoduje to zaostrzoną walkę o klienta – mówi szef marketingu i sprzedaży w Ronson Development. – Może to być walka cenowa lub promocyjna, jednak ogólnorynkowy trend powinien gwarantować klientom stabilność cen do końca 2015 r.

Stabilizacja cenowa  – zdaniem dewelopera – jest w znacznym stopniu zależna, zwłaszcza w segmencie mieszkań popularnych, od wskaźnika dla programu MdM. Przykładowo  dla Warszawy wynosi on ok. 6,5 tys. zł/mkw.  – Na pewno oferta deweloperów nie będzie się znacząco różnić od tego, ile wynosi wskaźnik dla danego miasta – uważa Andrzej Gutowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych