PARTNER PORTALU

Chylońska 110. Nowe oblicze Gdyni

Gdynia zmienia się na dobre. Rewitalizacja miasta to już nie plany a realne projekty i inwestycje. Największą zmianę będzie można zauważyć w sercu dzielnicy, na ul. Chylońskiej. W miejscu starych, zaniedbanych hal i magazynów powstanie nowoczesne osiedle mieszkaniowe Chylońska 110.

Autor: housemarket.pl 13 marca 2018 13:05

Wielu mieszkańców ul. Chylońskiej zastanawiało się, czy szpecące ich ulice tereny magazynowe kiedykolwiek znikną. Dziś wiadomo już, że w ich miejsce powstanie osiedle mieszkaniowe Chylońska 110. Deweloper TPS Reapolis pokazał właśnie pierwsze plany nowego osiedla.

- W pierwszej kolejności powstanie ośmiokondygnacyjny budynek mieszkalny. Jest to pierwszy budynek z wieloetapowej inwestycji, której powierzchnia ciągnie się w pierzei ul. Chylońskiej między Netto, a stacją benzynową, zaledwie kilka minut od przystanku SKM Gdynia Chylonia. Znajdzie się w nim 108 mieszkań od jedno do trzy-pokojowych. Najmniejsze będą miały 30 mkw. a największe blisko 77 mkw. Cena za mkw. zaczynać się będzie od 6 tys. zł. W budynku znajdą się również lokale usługowe a także dwu-poziomowa hala parkingowa - mówi Aleksandra Nowakowska, koordynator zespołu sprzedaży TPS Reapolis.

Pomysł na elewację budynku i wygląd części wspólnych zaczerpnięty będzie z klimatów streetartu inspirowanego miastem i relacjami sąsiedzkimi. Pomyślano również o przestrzeni aktywności sportowej i relaksu dla mieszkańców. W częściach wspólnych budynku zastosowane zostaną rozwiązania ułatwiające życie jego mieszkańcom tj. kontrola dostępu, oświetlenie ledowe, czujniki ruchu włączające oświetlenie, cichobieżne windy.

- Rozwiązania funkcjonalne osiedla i budynku zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby przyszłych mieszkańców związanych z poczuciem bezpieczeństwa czy wygodą i komfortem codziennego użytkowania. Do dyspozycji mieszkańców będą np. specjalne wózki do przewożenia zakupów z hali garażowej do mieszkań. Jeden uniwersalny klucz do wszystkiego. Szybka winda i wózkarnia, a przed domem – miejsce na gry podwórkowe dla najmłodszych - dodaje Aleksandra Nowakowska.

Inwestycja charakteryzuje się bardzo wysokim wskaźnikiem przestrzeni dla rowerów m.in. dzięki specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniom dla rowerów w hali garażowej, jak i na zewnątrz. Na terenie osiedla powstanie ścieżka biegowo-rowerowa, miejsce do uprawiania crossfitu.

Osiedle zaprojektowała pracownia architektoniczna ROARK Studio. Planowany termin oddania budynku do użytku to grudzień 2019 r.

Rewitalizacja terenów przy ul. Chylońskiej wpisuje się w wieloletni projekt zmian w tej części Gdyni. Na finiszu znajduje się prace remontowe peronu, torów i zejścia do tunelu na stacji SKM Chylonia. W tym roku swoje oblicze zmienią place miejskie na Zamenhofa i Opata Hackiego. Przebudowie ulegną chodniki oraz ulice. Powstaną place zabaw i miejsca rekreacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych