PARTNER PORTALU

City Park. Konstrukcja gotowa, pracują nad wnętrzem

W Bydgoszczy na ul. Chodkiewicza w ostatnich tygodniach zakończyło się wznoszenie konstrukcji budynku City Parku. Wstawiono też okna. Teraz prace prowadzone są wewnątrz obiektu.

Autor: HouseMarket.pl 29 stycznia 2016 14:24

W ramach tej inwestycji powstaje 49 mieszkań oraz 10 apartamentów. Inwestorem jest firma IQ Development. Do każdego lokalu przynależą balkony i tarasy. Po zakończeniu prac konstrukcyjnych tempa nabrały prace wewnątrz. Powstają ścianki działowe, układane są tynki i montowane instalacje.

W dolne kondygnacje eleganckiego apartamentowca wkomponowane mają być lokale usługowe otoczone zrewitalizowaną, zabytkową zabudową. Fasada historycznych budynków zostanie starannie odbudowana i wkomponowana w nowy obiekt.

Swój charakterystyczny wygląd fronty odzyskają na etapie prac nad elewacją. Ten fragment budynku ma nawiązywać do przemysłowej historii tego miejsca. Pod koniec lat 90. XIX wieku Ludwig Kolwitz, wielki hurtownik branży metalowej urządził na tej działce kompleks magazynów i plac składowy z bocznicą kolejową.

W kolejnych latach na działce sięgającej w kierunku ul. Kamiennej inwestor planuje wzniesienie następnych budynków wraz z aranżacją przyległych terenów. Jak informuje bydgoski magistrat, w 2013 r. kompleksową odnowę tej części ulicy Chodkiewicza zrealizowało miasto. Obecnie trwa przebudowa drugiej części ulicy w kierunku ul. Wyszyńskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych