PARTNER PORTALU

Co drugi apartament Rezydencji Piasek sprzedany

Blisko połowa apartamentów Rezydencji Piasek znalazła już nabywców. Wśród kupców są inwestorzy posiadający nieruchomości m.in. w Londynie, Nowym Jorku czy Dubaju.

Autor: housemarket.pl 31 marca 2015 08:19

Sprzedaż luksusowych nieruchomości z najwyższej półki cenowej trwa zazwyczaj kilka lat. Dotyczy to zarówno wież mieszkalnych, jak i mniejszych kameralnych budynków czy osiedli domów. Szybkość sprzedaży, przy zachowaniu odpowiednio wysokich cen jest w przypadku takich budynków jednym z wyznaczników atrakcyjności nieruchomości. Wrocławska Rezydencja Piasek została oddana do użytku zaledwie kilkanaście miesięcy temu, a nabywcę znalazł  już co drugi apartament.

– Krótki okres sprzedaży jest potwierdzeniem wyjątkowości projektu. Budynek zlokalizowany jest na historycznej wyspie na Odrze. To miejsce unikatowe w skali nie tylko Wrocławia, ale Polski. Do tego każdy detal jest odpowiedzią na bardzo wygórowane oczekiwania zamożnych klientów – komentuje Bartosz Sanecki, kierownik sprzedaży z firmy JOT-BE Nieruchomości.

Kameralny, ekskluzywny budynek zlokalizowany jest na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, na historycznej, naodrzańskiej wyspie Piasek. Położenie nad samą wodą oraz duże przeszklenia, tarasy i oszklone wykusze pozwalają podziwiać z każdej strony budynku panoramę rzeki, Starego Miasta i mostów. W inwestycji znajduje się jedynie 20 apartamentów o powierzchniach od 43 do 150 mkw. Większość mieszkań posiada 2 łazienki. Ceny mieszkań wahają się od 15 do 20 tys. zł za mkw. w wysokim standardzie deweloperskim. Budynek i poszczególne apartamenty posiadają system inteligentnego zarządzania (pełne sterowanie poprzez komputer m.in. ogrzewaniem, chłodzeniem, zewnętrznymi żaluzjami). Deweloper i architekci – pracownia Dziewoński-Łukaszewicz – postawili na luksusowe wykończenie. Użyte zostały m.in. marmur i granit w hallu wejściowym i na klatkach schodowych, egzotyczne drewno na tarasach, fasada budynku wykonana została z pełnej cegły starobrowarnej, a dach wykończony dachówką niemieckiej firmy Meyer Holsen z dożywotnią gwarancją. Zastosowano także najdroższy rodzaj stolarki okiennej - okna aluminiowe.

Każdy z apartamentów posiada swoją własną, niepołączoną z innymi lokalami instalację wentylacyjną, co podnosi do maksimum komfort mieszkania. Dla zwiększenia prywatności i ciszy zastosowano także bezszumową instalację kanalizacyjną. Na parterze budynku znajduje się recepcja z całodobową ochroną. Poniżej zlokalizowane są dwie kondygnacje garaży z windą samochodową cenionej szwedzkiej firmy GMV. Wzdłuż całej elewacji budynku od strony Odry znajduje się pomost zawieszony nad wodą, przystosowany do cumowania łodzi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych