PARTNER PORTALU

Co i za ile budują deweloperzy w stolicy Wielkopolski?

W Poznaniu i okolicach popyt na domy i mieszkania utrzymuje się na wysokim poziomie. Co i za ile budują deweloperzy w stolicy Wielkopolski?

Autor: HouseMarket.pl 08 lipca 2015 13:53

Jednym z głównych czynników, który napędza sprzedaż, jest program Mieszkanie dla Młodych. Mimo to do końca czerwca br. wydano tylko 37,5 proc. z zaplanowanej na 2015 r. kwoty. Deweloperzy są jednak dobrej myśli, bo także te inwestycje, które nie kwalifikują się w ramy MdM, cieszą się dużym zainteresowaniem. Łącznie, na przestrzeni ostatniego roku, deweloperzy ruszyli z budową 75 tys. mieszkań. To najwięcej od siedmiu lat.  

W Poznaniu w górę pnie się osiedle na Podolanach. Deweloper Ekonbud-Fadom niedawno ukończył III etap Reduty Nowe Podolany. Kwota, jaką trzeba zapłacić za mkw., rozpoczyna się od 5,1 tys. zł. Najwięcej lokali dostępnych jest w metrażu 44-57 mkw. Obecnie trwają prace nad piątą częścią osiedla. Z kolei na Dębcu rośnie II etap Red Parku, w ramach którego powstanie 135 lokali z metrażami od 34 do 102 mkw. Całe osiedle ma składać się z czterech budynków. W II etapie ceny rozpoczynają się od 5,7 tys. za mkw. Podobne powierzchnie mieszkań jak w przypadku Red Parku dostępne są na Grunwaldzie. I etap osiedla Atrium Grunwald ma być gotowy z końcem br. Inwestycja przy ul. Bosej docelowo ma składać się ze 107 lokali z cenami od 4860 zł za mkw. 

Na Ogrodach w kwietniu oficjalnie rozpoczęła się budowa II etapu Nowych Ogrodów, w ramach którego powstaje 85 mieszkań. Jak zapewnia deweloper, budynek będzie gotowy pod koniec 2016 r. Już od ponad 165 tys. zł będzie można zakupić lokale w nowo powstającej inwestycji na Głuszynie przy ul. Gabaszewicza w Poznaniu.  Nowe Piotrowo to łącznie 102 mieszkania o powierzchniach od 29 do 52 mkw.

Sporo buduje się również w ościennych gminach. KM Building realizuje obecnie dwa projekty – Rodzinny Zakątek w Bninie i Osiedle Słoneczne w Brodowie. Deweloper buduje głównie domy w zabudowie szeregowej o metrażach od 68 do 90 mkw. Powstają także bliźniaki oraz domy jednorodzinne. Obie inwestycje docelowo mają zakończyć się w latach 2020-2021.

Budowa nowego projektu rozpoczęła się w czerwcu br. w Rosnowie - Komorniki. Jak deklaruje deweloper, Łowiccy Grupa Deweloperska, ma powstać 40 mieszkań o metrażach od 47 do 54 mkw. z ogrodami. Z kolei w lipcu w Dachowej  dobiega końca budowa II etapu Osiedla Tęczowego, w ramach którego powstały 22 mieszkania. Cena rozpoczyna się już od 2686 zł za mkw. W fazie projektowej jest kolejny etap osiedla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych