PARTNER PORTALU

Co się buduje na Mokotowie - najnowsze inwestycje deweloperów

Dom Pod Zegarem, osiedle Moko i apartamenty Mokotów Park to tylko niektóre z inwestycji realizowanych obecnie na warszawskim Mokotowie. Za metr kwadratowy mieszkania w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic stolicy trzeba zapłacić ponad 8,7 tys. zł - wynika z danych Cenatorium.

Autor: HouseMarket.pl 23 czerwca 2015 09:40

Jak podaje Cenatorium, na Mokotowie za jeden metr kwadratowy nowego lokalu mieszkalnego trzeba było zapłacić 8,70 tys. zł/mkw. Jednak dość wyraźne jest w tej dzielnicy odchylenie cen od średniej. Dlatego bardziej miarodajnym wskaźnikiem jest w tym przypadku mediana, która wynosi
8 135 zł/mkw.

Powodem jest zróżnicowany charakter rynku - obok inwestycji z segmentu popularnego wiele projektów ma podwyższony standard. Transakcje wyróżniające się cenowo dotyczą np. ul. Łowickiej, Wielickiej i Kazimierzowskiej, gdzie metr kwadratowy mieszkania przekracza 14 tys. zł.

Nie bez znaczenia jest również lokalizacja - średnie ceny transakcyjne za mieszkania przy ul. Bukietowej, Chocimskiej, Chodkiewicza, Gagarina, czy Kazimierzowskiej wahają się od 10,9 do 14 tys. zł za mkw. Najdroższym adresem na Mokotowie jest ul. Wielicka, gdzie za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym trzeba zapłacić ponad 17,1 tys. zł.

Na Mokotowie duży udział miały mieszkania o większych niż przeciętna powierzchniach. Jak podaje Cenatorium 16 proc. całej puli nowych mieszkań stanowiły lokale od 75 do 85 mkw.

Największe inwestycje mieszkaniowe na Mokotowie:

  • Wiślany Mokotów (dwa etapy) - Budimex Nieruchomości
  • Dom pod Zegarem - Dom Development 
  • Rezydencja Mokotów - Dom Development 
  • Osiedle Krzemowe - LC Corp
  • Apartamenty Mokotów Park (dwa etapy) - Marvipol Development
  • Osiedle Moko I - Ronson Development
  • Osiedke Sakura - Ronson Development
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych