PARTNER PORTALU

Condohotel Czarna Góra: Budowa rusza, 1/4 apartamentów sprzedana

Ruszyła budowa kolejnego etapu kompleksu apartamentowego w miejscowości Biała Woda, w gminie Bystrzyca Kłodzka. Nowy budynek Condohotel Czarna Góra wzbogaci całość oferty Czarna Góra Resort, który już dziś tworzą baza noclegowa oraz infrastruktura do wypoczynku i sportów.

Autor: Housemarket.pl 16 lipca 2015 13:22

- Niedawno otrzymaliśmy ostateczną decyzję w sprawie pozwolenia na budowę, ruszyły więc intensywne prace budowlane - informuje Stanisław Haczkiewicz, prezes zarządu spółki Czarna Góra Apartamenty.

Tuż obok obecnie realizowanego Condohotelu Czarna Góra (woj. dolnośląskie) już teraz funkcjonuje sześć budynków apartamentowych. Condohotel będzie uzupełnieniem istniejącej bazy turystycznej – powstaną w nim 142 apartamenty oraz rozbudowane zaplecze usługowo-rekreacyjne.

Na czterech kondygnacjach naziemnych Condohotelu Czarna Góra, zaprojektowanego przez wrocławskie studio architektoniczne Ozone, przewidziano zarówno mniejsze apartamenty typu studio o metrażach 28 mkw., jak i większe dwu- i trzypokojowe. Największe lokale mają mieć 65 mkw.

W obiekcie zaplanowano rozbudowaną strefę rekreacyjno-usługową. Znajdować się w niej będą m.in. spa & wellness oraz baseny. W prawym skrzydle budynku znajdzie się bar oraz restauracja z tarasem widokowym na Ośrodek Czarna Góra.

Condohotel będzie też przygotowany na imprezy biznesowe. Deweloper przewidział m.in. salę konferencyjną (na ponad 200 osób).

Do tej pory sprzedano ponad 25 proc. lokali - podpisano 36 umów. Ceny zaczynają się od 9400 zł netto za mkw. za standard „pod klucz”. 

Apartamenty w nowym budynku sprzedawane są w systemie condo, co oznacza że można nabyć lokal w celu zarabiania na jego najmie. Spółka Czarna Góra Apartamenty realizująca i zarządzająca najmem lokali gwarantuje w skali roku 7 proc. stopę zwrotu liczoną od zainwestowanego kapitału netto + VAT, czyli od wartości apartamentu wraz z umeblowaniem oraz miejscem postojowym w garażu podziemnym.

W podobnym modelu spółka, która jest zarazem właścicielem Ośrodka Czarna Góra zrealizowała już funkcjonujące budynki apartamentowe. – Od ponad trzech lat, co miesiąc, wypłacamy zyski właścicielom wybudowanych przez nas lokali – informuje Stanisław Haczkiewicz.

Ile można zarobić? Jak podaje inwestor, kupując najmniejszy 28 metrowy apartament za 312 tys. zł netto zysk roczny wyniesie blisko 22 tys. zł, czyli ponad 1800 zł miesięcznie. Większy apartament
o powierzchni 46 mkw. (za 498 tys. zł netto) przyniesie właścicielowi ponad 34 tys. zł zysku
w ciągu roku. Lokal o powierzchni 51 mkw. (w cenie 549 tys. zł netto) to zysk na poziomie ponad 3200 zł miesięcznie, co daje w skali całego roku 38 tys. zł zysków.

Umowa dotycząca najmu podpisywana jest na 5 lat lub na czas nieokreślony. Właściciele będą mogli także korzystać z apartamentów w ramach tzw. pobytów właścicielskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych