PARTNER PORTALU

Condohotel Czarna Góra w połowie sprzedany

W condohotelu Czarna Góra sprzedano już 50 proc. lokali. Deweloper gwarantuje 7 proc. stopę zwrotu netto rocznie. Budynek zacznie funkcjonować za kilkanaście miesięcy.

Property News

Autor: PropertyNews.pl 28 października 2015 17:48

Condohotel powstaje w ramach kompleksu Czarna Góra Resort zlokalizowanego w miejscowości Sienna (woj. dolnośląskie). W skład resortu wchodzi ośrodek całorocznej rekreacji m.in. koleje linowe, trasy narciarskie i rowerowe, szlaki turystyczne, szeroka oferta noclegowa w tym m.in. Hotel Morawa, Villa Czarna Góra (oddanie do użytku w grudniu 2015 r.) oraz 243 nowoczesne apartamenty. Te ostatnie, podobnie jak budowany obecnie hotel, zrealizowane zostały w ramach systemu condo. 

Obecnie w condohotelu Czarna Góra sprzedano już 74 apartamenty, ze 142 które zaplanowano w obiekcie. - To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że budowa jest na etapie fundamentów, a konkurencyjne obiekty condo w górach czy nad morzem mają w ofercie wiele nie sprzedanych lokali, nawet kilkanaście miesięcy po oddaniu budynku do użytkowania – zauważa Stanisław Haczkiewicz, prezes zarządu spółki Czarna Góra Apartamenty. I jak dodaje dla osób kupujących lokale ważny jest fakt, iż firma jest jednocześnie właścicielem całego zaplecza do rekreacji, w tym ośrodka narciarskiego. – Klienci podkreślają, że wiarygodność zapewnia nam m.in. to, iż nie jesteśmy tylko spółką deweloperską czy zarządzającą najmem, ale należy do nas cała infrastruktura turystyczna zapewniająca stały ruch i odpowiedni poziom wynajmu – mówi Haczkiewicz. Tylko w sezonie zimowym ośrodek odwiedza ponad 250 tys. osób.

Ceny lokali zaczynają się od 9,4 tys. zł za mkw. za standard „pod klucz”. Mniejszy lokal o powierzchni 28 mkw. wraz z wyposażeniem i parkingiem można kupić w cenie 312 tys. zł netto (z możliwością odliczenia VAT). Przy podpisaniu umowy kupujący wpłaca 10 proc., kolejne raty – w sumie 8 – rozłożone są zgodnie z postępem prac budowlanych. Lokale sprzedawane są jako mieszkalne, z własną księgą wieczystą.

Na czterech kondygnacjach naziemnych condohotelu Czarna Góra przewidziano zarówno mniejsze apartamenty typu studio o metrażach 28 mkw., jak i większe dwu- i trzypokojowe. Największe lokale mają mieć 65 mkw. Wszystkie posiadać będą kuchnie oraz balkon lub taras. W obiekcie zaplanowano rozbudowaną strefę rekreacyjno-usługową. Znajdować się w niej będą m.in. SPA & wellness oraz baseny wraz z biczami wodnymi, słoneczną łąka, jacuzzi, minibarem, a także brodzikiem dla dzieci. W prawym skrzydle budynku znajdzie się bar oraz restauracja z tarasem widokowym na Ośrodek Czarna Góra. Condohotel będzie też przygotowany na imprezy biznesowe, przewidziano m.in. salę konferencyjną na ponad 200 osób, z możliwością jej podziału w zależności od potrzeb na kilka mniejszych.

Na budowie obiektu zakończono już fundamenty. Obecnie trwa realizacja ścian garażu podziemnego. Strop nad poziomem parkingu będzie wylewany w listopadzie. Termin oddania do użytkowania zaplanowany jest na przełom roku 2016 / 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych