PARTNER PORTALU

Cordia kusi rabatami na Zielonym Bemowie

Cordia, inwestor Zielonego Bemowa, inwestycji przy ulicy Lazurowej w Warszawie oferuje w maju komórkę lokatorską za pół ceny lub miejsce postojowe taniej o 10 tys.

 

Autor: HouseMarket.pl 30 maja 2017 11:08

Osiedle Zielone Bemowo to niepowtarzalna koncepcja: Kampinos wrasta tu w tkankę miejską. Architekci zainspirowani puszczą przenieśli ją w zachodnią część Bemowa, tworząc unikalne osiedle.

W pierwszym etapie Zielonego Bemowa powstaną dwa budynki, w których znajdzie się 127 mieszkań. Ich metraż waha się od 32 mkw. do 118 mkw. Najważniejszą cechą, która wyróżnia większość mieszkań jest duża elastyczność w aranżacji przestrzeni. W prosty sposób można dwa pokoje zamienić na trzy, a trzypokojowe mieszkanie przeobrazić w czteropokojowy apartament. Dodatkowo mieszkania na parterze mają 3 m wysokości. Z kolei te na najwyższym piętrze są dwupoziomowe, a część z nich dysponuje rozległymi tarasami na dachu.

Budowa kolejnego etapu, na który złożą się cztery budynki ruszy w połowie 2017 roku. Obiekty zatopione w parkowej zieleni zostaną oddzielone od ruchu samochodowego: wjazdy na parkingi znajdują się tylko na obrzeżach, zaś samo centrum osiedla jest wolne od ruchu samochodowego. Niewielka ilość naziemnych miejsc parkingowych jest wykonana w formie zielonych miejsc, oddających charakter osiedla.

Blisko 24 tys. mkw. powierzchni zostanie przeobrażone w miejski ogród. W pierwszym etapie zostanie posadzone ponad 200 drzew i krzewów. Inspiracja puszczą kampinoską objawia się nie tylko w nawiązaniu do lasu sosnowego z domieszką brzóz, ale również w rozrzeźbieniu terenu i różnicach wysokości nawiązujących do pagórków w Kampinosie.

Elementy małej architektury zostały wykonane z największą starannością z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy piasek. W takim stylu utrzymano ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz place zabaw dla dzieci. Inwestor zaplanował na osiedlu dwa place zabaw dla najmłodszych z unikalnym torem wodnym.

Przyjęto zasadę naturalistycznego kształtowania urządzeń zabawowych z wykorzystaniem naturalnych kolorów i materiałów: drewna czy lin. Strefa pomiędzy placami, a oknami mieszkań posiada pasy zieleni o różnej wysokości. W rejonie placów zabaw zapewniono powierzchnie biologicznie czynne do swobodnej zabawy oraz wysokie drzewa dające cień. Dla dorosłych będzie zainstalowana terenowa siłownia. Projekt został przygotowany przez Grupę 5 Architekci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych