PARTNER PORTALU

Cosmopolitan z krajobrazem zapachowym

Cosmopolitan Twarda 4 jest pierwszym i jak na razie jedynym budynkiem apartamentowym w Polsce, który ma swój własny krajobraz zapachowy.

Autor: HouseMarket.pl 08 marca 2016 13:02

Jak pachnie Cosmopolitan? Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba poznać jego mieszkańców - jaki jest ich styl życia, co ich inspiruje, jakie są ich pasje.

Mieszkaniec Cosmopolitana to osoba spełniona, która osiągnęła sukces - kocha podróże, żyje aktywnie, dba o zdrowie i ceni sobie wysoką jakość życia. Ważne dla niej są takie cechy jak wolność i niezależność, posiada nietuzinkowe pasje, którym poświęca swój czas wolny. Jest bardzo wymagająca, więc oczekuje wrażeń zmysłowych o wysokiej jakości, jednocześnie o neutralnym, nienachalnym charakterze. Dla takich właśnie osób powstała pierwsza mapa sensoryczna budynku mieszkalnego w Polsce, stworzona przez pracownię senselierki Marty Siembab i designera Macieja Kaweckiego.

Marka Cosmopolitan w swoim wymiarze sensorycznym to marka świetlista, jasna i przestrzenna. Cechuje ją ruch, dynamika i radość życia, a także naturalność i autentyczność. To marka elegancka, dyskretna, reprezentująca współczesny luksus.

Poszczególne strefy budynku mają różne zapachy, w związku z tym, że pełnią rożne funkcje. Przykładowo recepcja wita wchodzących eleganckim, dyskretnym zapachem świeżych fig, dając wrażenie jasnej, czystej i otwartej przestrzeni.

Strefa biurowa budynku także ma swój odrębny zapach – dominują w nim nuty czarnej porzeczki, wprowadzając atmosferę naturalnej świeżości natury.

- Współpraca z Cosmopolitanem była dla nas ogromną przyjemnością. Lekka, prosta i funkcjonalna bryła budynku była doskonałym tłem do projektowania dla zmysłów. Dyskretne wnętrza i rozmach, z jakim zaplanowana została przestrzeń stanowiły inspirację do przełożenia wrażeń wizualnych na krajobraz sensoryczny – tłumaczy Marta Siembab, niezależny ekspert zapachowy, prekursorka w dziedzinie wykorzystania zapachu w projektowaniu przestrzeni, właścicielka pracowni Senselier.

 Cosmopolitan Twarda 4 reprezentuje kategorię światowej klasy budynków apartamentowych. Całkowicie sfinansowany przez inwestora Tacit Investment, jest jedynym już funkcjonującym tego typu budynkiem w Warszawie. Realizacja projektu Helmuta Jahna – światowej klasy architekta – wyrosła tuż przy Placu Grzybowskim, w jednym z najbardziej klimatycznych miejsc w Warszawie. 

W budynku jest 236 wykończonych i wyposażonych apartamentów o powierzchniach od 54 do 194 mkw. Całkowicie przeszklona fasada zapewnia niesamowity widok na panoramę Warszawy - przede wszystkim na centrum i Pałac Kultury i Nauki oraz biznesowe city z biurowcami w okolicach Ronda ONZ i ul. Emilii Plater. Z okien budynku można podziwiać również Ogród Saski, warszawską starówkę, Żoliborz czy Stadion Narodowy i zakola Wisły. Unikatową cechą inwestycji są uchylne okna, a także wychodzące poza obrys bryły budynku wykusze, które powiększają pole widzenia mieszkańcom apartamentów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych