PARTNER PORTALU

Część mieszkaniowa luksusowego budynku OVO Wrocław zajmie trzy piętra

Apartamenty i penthouse’y powstaną na najwyższych piętrach wielofunkcyjnego budynku OVO Wrocław. Oprócz części mieszkalnej w obiekcie znajdzie się pierwszy polski pięciogwiazdkowy DoubleTree by Hilton i biura.

Autor: housemarket.pl 26 marca 2015 19:17

OVO Wrocław będzie zlokalizowany na Podwalu, obok gmachu Poczty Głównej, Parku Słowackiego i Galerii Dominikańskiej. Futurystyczny kompleks apartamentów, biur i pięciogwiazdkowego hotelu Hilton będzie miał 9 kondygnacji (w tym dwie podziemne) i 25 metrów wysokości.

- Wrocław dynamicznie się rozwija, gospodarkę w dużej części napędza międzynarodowy biznes – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor i CEO projektu OVO Wrocław.

75 apartamentów zaplanowano na czwartym poziomie, na piątym będzie ich 68. Szóste piętro zajmą niewielkie 2-pokojowe apartamenty o powierzchni 46 mkw. oraz 26 penthouse'ów. Powierzchnia największego z nich liczy 250 mkw. Szacunkowy koszt mkw. apartamentu waha się od 12 do 20 tys. zł.

Mieszkańcy apartamentów i penthouse’ów, właściciele biur, a także goście hotelu będą mieli dostęp do całej oferty OVO. Skorzystają m.in. z centrum konferencyjnego, restauracji, sali balowej, kawiarni, lokali handlowo-usługowych czy odpoczną na wewnętrznym zielonym patio o powierzchni 2,5 tys. mkw.

- OVO Wrocław ma nietypowy, miękki kształt – jest przedstawicielem blobitektury – a jego elewacja powstanie z estetycznego i wytrzymałego corianu. Ta idea przenika do wnętrza budynku, również w częściach hotelowych – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław.

OVO Wrocław powstaje według projektu pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture. Generalnym wykonawcą jest firma Eiffage Polska Budownictwo SA. Koszt inwestycji szacowany jest na 260 mln zł.

Inwestycja zostanie oddana do użytku w II kwartale 2016 roku – w czasie, gdy Wrocław będzie pełnił funkcję Europejskiej Stolicy Kultury.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych