PARTNER PORTALU

Częstochowa buduje blok komunalny

Radni Częstochowy uchwalili budżet na 2016 r. Miasto planuje wydać 4 mln zł na budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych.

Autor: HouseMarket.pl 31 grudnia 2015 10:04

Najszybciej oddany do użytku ma zostać blok komunalny przy ul. Pułaskiego. Prace jego przy budowie mają potrwać do połowy listopada 2016 roku.

Zakres prac obejmuje m.in. wyburzenie istniejącego budynku dawnego Zespołu Szkół Specjalnych nr 45 oraz ścian fundamentowych przylegających do niego i budowę nowego obiektu. Budynek ma być przeznaczony na lokale komunalne. W czterokondygnacyjnym bloku znajdą się 32 mieszkania jednopokojowe i dwupokojowe o powierzchni od 37 do 52 mkw.

Trzy mieszkania na parterze mają być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łazienki w tych lokalach będą wyposażone w urządzenia oraz uchwyty ułatwiające ich użytkowanie. W budynku powstaną także 32 komórki lokatorskie i pomieszczenia m.in. techniczne i porządkowe.

Zagospodarowany ma być także teren wokół budynku. Powstaną miejsca parkingowe, w tym trzy dla osób niepełnosprawnych. Będzie też wykonana z kostki betonowej droga wewnętrzna, chodniki oraz plac zabaw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych