PARTNER PORTALU

Cztery Oceany przybiły do brzegu

Przez lata Przymorze kojarzone było przede wszystkim z falowcem wybudowanym dla pracowników stoczni. Dziś jest to samo serce aglomeracji gdańskiej i niezwykle atrakcyjne miejsce do życia, które przez ostatnie lata zmieniło się nie do poznania. Duża w tym zasługa firmy BPi Polska oraz zrealizowanej przy ul. Obrońców Wybrzeża inwestycji Cztery Oceany.

Autor: housemarket.pl 20 września 2017 15:05

Odbyła się oficjalna uroczystość zakończenia inwestycji Cztery Oceany w Gdańsku. Wydarzenie poprowadził znany dziennikarz – Maciej Orłoś.

Wzięli w niej udział wszyscy ci, którzy przyczynili się do sukcesu projektu, w tym generalny wykonawca CFE Polska, projektanci ze studia CONIX RDBM Architects oraz Pomorskiego Biura Projektów GEL, a także w imieniu włodarzy - Wiesław Bielawski, Z-ca Prezydenta Gdańska. W wydarzeniu uczestniczył również Sławomir Czarlewski, były ambasador RP w Królestwie Belgii.

– Kiedy kilka lat temu nasza grupa postanowiła rozszerzyć swoją działalność deweloperską i wejść do Polski, wiedzieliśmy, że stoimy przed niemałym wyzwaniem. W porównaniu do Belgii i Luksemburga, dwóch innych krajów, w których jesteśmy obecni, Polska to bardzo duży i zróżnicowany rynek nieruchomości. Zdecydowaliśmy jednak, że nasze bogate know how z dojrzałych rynków, pozwoli nam zrealizować bardzo ciekawe projekty również w Polsce - w kraju, w którym klienci rynku nieruchomości z każdym rokiem są coraz bardziej wymagający. Patrząc na zakończoną inwestycję Cztery Oceany muszę przyznać się, że jestem dumny, że sprostaliśmy zadaniu – powiedział Jacques Lefevre, prezes zarządu spółki BPi z siedzibą w Brukseli.

– Rozpoczynając budowę Czterech Oceanów siedem lat temu wiedzieliśmy, że będzie to wyjątkowy i niezwykle wymagający projekt. Nie tylko ze względu na wielkość inwestycji, ale również na zastosowane nowoczesne rozwiązania. Dziś mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że zrealizowany przez CFE projekt okazał się wielkim sukcesem, możliwym dzięki dobrej współpracy pomiędzy wszystkimi stronami zaangażowanymi w jego realizację. Na koniec wspomnę również, że budowa realizowana według przyjętych w CFE zasad BHP, zajęła I miejsce w konkursie „Bezpieczna Budowa” w kategorii Zabudowa Wielorodzinna. Wyróżnienie to jest dla nas zwieńczeniem ciężkiej pracy całego zespołu przy realizacji inwestycji Cztery Oceany – powiedział z kolei Bruno Lambrecht, dyrektor generalny CFE Polska.

Kompleks czterech 18-piętrowych wież nazwanych na część Oceanów – Atlantyckiego, Indyjskiego, Spokojnego i Południowego powstawał sukcesywnie w ciągu ostatnich kilku lat. I etap inwestycji – Ocean Atlantycki został oddany do użytku w 2011 roku, wcześniej sprzedano w nim wszystkie 140 mieszkania o powierzchni od 30 do 158 mkw. II etap - Ocean Indyjski ze 186 mieszkaniami o powierzchni od 25 do 127 mkw oddano do użytku w 2014 roku. W III etapie - Oceanie Spokojnym wybudowano i sprzedano 190 mieszkań o powierzchni od 27 do 89 mkw. W czwartej wieży Oceanu Południowego, która stanowi ostatni etap inwestycji, znajdują się 192 mieszkania o powierzchni od 26 do 111 mkw. 

- Polski rynek przez te kilka lat zmienił się nie do poznania. Jednak poza ogólnym projektem, na każdym etapie inwestycji wprowadzaliśmy pewne zmiany. Chcieliśmy aby każdy aktualnie powstający Ocean dostosowany był do panujących w danym czasie trendów na rynku. Innymi słowy słuchaliśmy potrzeb klientów i budowaliśmy mieszkania, jakich wówczas poszukiwali. Na przykład w I etapie sprzedawaliśmy niemal wyłącznie mieszkania wykończone pod klucz. W II etapie zmniejszyliśmy metraże lokali, oferując popularne wtedy mieszkania kompaktowe. W dwóch ostatnich etapach dodaliśmy do projektu unikalną przestrzeń wspólną w postaci tarasów widokowych na dachach - opowiadał podczas uroczystości Marcin Dul, project director w BPi Polska, kapitan rejsu po inwestycji Cztery Oceany.

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych