PARTNER PORTALU

Czy będzie ożywienie na rynku mieszkań?

Najbliższe tygodnie najprawdopodobniej przyniosą dynamiczne ożywienie na rynku mieszkań. Widać mobilizację wśród klientów w związku z nowymi zasadami udzielania kredytów, które wejdą w życie w styczniu 2016 r.

Autor: HouseMarket.pl 16 listopada 2015 13:31

Kupujący, którzy myślą o kredycie mieszkaniowym, powinni więc już teraz zapoznać się z ofertą deweloperów. Od nowego roku po raz kolejny wzrośnie minimalny wkład własny, wymagany przy kredytach na zakup mieszkania.

Zmiany są rezultatem Rekomendacji S przyjętej w 2013 roku przez Komisję Nadzoru Finansowego zgodnie z którą, banki nie mogą już udzielać kredytów na 100 proc. wartości nieruchomości. W efekcie, w 2014 roku nabywcy musieli zadbać o wkład własny w wysokości co najmniej 5 proc., a w bieżącym roku – minimum 10 proc.

Od 2016 roku próg ten jeszcze wzrośnie i wysokość kredytu nie będzie mogła przekroczyć 85 proc. wartości kupowanego mieszkania. Wyższy wkład własny będzie szczególnie odczuwalny przy zakupie większych i droższych mieszkań.

Warto więc przy obecnym popycie na rynku i różnorodnej ofercie lubelskich deweloperów właśnie teraz podjąć decyzję o kupnie mieszkania, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inwestycje związanie z urządzeniem czy wykończeniem nowego lokum.

- Obserwujemy, że wielu klientów znacznie przyśpieszyło swoje starania związane z zaciągnięciem bankowego kredytu. Decydują się na realizację marzeń o własnym „M” właśnie teraz, gdyż kolejne podwyższenie progu może oznaczać utrudniony dostęp do kredytów mieszkaniowych - mówi Paulina Jaszczewska z biura lubelskiego dewelopera Willowa II.

Deweloperzy przyciągają klientów dodatkowymi elementami, takimi jak architektura osiedla, gwarantowana jakość wykonawstwa inwestycji czy dostępność w odpowiedniej cenie.  - Kupujący powinni już teraz zapoznać się nie tylko z ofertą deweloperów, ale i banków bowiem, wydaje się, że jesień będzie najlepszym czasem do podejmowania decyzji o zakupie
- dodaje Paulina Jaszczewska.

Przy aktualnym ożywieniu na rynku nieruchomości deweloperzy prześcigają się w pomysłach i programach promocyjnych, mając na uwadze zasobność portfeli klientów czy preferencje dotyczące lokalizacji. I tak na przykład deweloper Willowa II myśląc zarówno o rodzinach z małymi dziećmi, jak i singlach realizuje inwestycję Leśne Zacisze przy ul. Jantarowej.

Jest to odpowiedź na potrzeby klientów poszukujących lokalizacji w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic Lublina, jednocześnie dobrze skomunikowanej z centrum. Dzięki temu osiedle tętni życiem, ale zarazem znane jest z przyjaznej atmosfery i bezpieczeństwa.

Z kolei dla zainteresowanych mieszkaniem z dala od wielkomiejskiego zgiełku i ceniących połączenie tradycji z nowoczesnością Willowa II przygotowała ofertę Osiedla Słoneczne Wzgórze w Nałęczowie. Inwestycja składa się z dwóch kameralnych, trzypiętrowych budynków zlokalizowanych w sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Osiedle wyróżnia się oryginalną bryłą budynków oraz stylowymi elewacjami, imitującymi drewno.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych