PARTNER PORTALU

Dąbrówki: Energooszczędne osiedle Graz Developer

Dąbrówki to szczecińskie osiedle energooszczędnych budynków z widokiem na dorzecze Odry i Jezioro Dąbie. Powstaje w dzielnicy Stołczyn, u zbiegu ulic: Księżnej Dąbrówki i Nad Odrą.

Autor: HouseMarket.pl 31 maja 2016 16:08

W pierwszym etapie inwestycji Graz Developer zaplanował wzniesienie sześciu budynków mieszkalnych z cichobieżnymi windami hydraulicznymi i garażami w podziemiu budynku. W tym etapie, w budynku nr 1, każdy metr kwadratowy mieszkania z udziałem w działce oraz częściach wspólnych budynku kosztuje tylko 3444 zł. brutto. Do ceny zakupu doliczany jest jedynie koszt udziału w działce drogowej - 500 zł.

Do każdego z mieszkań przypisana jest indywidualna komórka lokatorska w cenie mieszkania. Deweloper zaplanował ponad 150 tymczasowych miejsc parkingowych. Zagospodarowanie przestrzeni wspólnej wpisane w naturalną rzeźbę terenu pozwoliło na zaprojektowanie dróg wewnętrznych, pieszojezdni oraz placu zabaw dla dzieci na dziedzińcu osiedla.

Wypoczynek i rekreację zapewni ścieżka sportowa wyposażona w nowoczesne urządzenia. Graz Developer stworzył też możliwość wyposażenia terenu osiedla w całodobowy monitoring.

W drugim etapie inwestycji zaplanowano rozbudowę infrastruktury osiedla. Osiedlowe przedszkole zapewni miejsce dla 60 maluchów. Zapewniono też miejsce pod sklep osiedlowy, piekarnię, przychodnię i lecznicę weterynaryjną.

Teren, na którym zlokalizowana jest inwestycja został objęty Lokalnym Programem Rewitalizacji Miasta Szczecina. Priorytetem władz Szczecina jest ożywienie tej części miasta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych