PARTNER PORTALU

Dawna wytwórnia wódek w odsłonie muzealnej

W ciągu kilku lat praski Koneser stanie się nowoczesnym centrum mieszkalno-handlowym z atrakcyjną ofertą rozrywkową i kulturalną.

Autor: propertydesign.pl 29 kwietnia 2015 13:53

Dzielnica z roku na rok się zmienia. Remontowane są ulice i budynki, z których większość powstała przed II wojną światową, a niektóre nawet przed 1900 rokiem. Jednym z rewitalizowanych obiektów, który ma szansę uczynić Starą Pragę jeszcze bardziej interesującym miejscem, jest dawna wytwórnia wódek „Koneser”, zlokalizowana między ulicami Ząbkowską, Nieporęcką, Białostocką i Markowską.

Historia tego zakładu sięga końca XIX wieku. W zabytkowych murach fabryki przez ponad 100 lat produkowano wódki czyste, gatunkowe i winiaki. To tu powstawały receptury wielu znanych w Polsce i na świecie marek, jak Luksusowej czy Wyborowej. Choć w 2007 roku fabryka w Koneserze zakończyła swoją działalność, za sprawą powstającego tu Muzeum Polskiej Wódki, ten historyczny obiekt ma szansę zyskać nowe życie. W ciągu kilku lat „Koneser” stanie się nowoczesnym centrum mieszkalno-handlowym z atrakcyjną ofertą rozrywkową i kulturalną. Muzeum Polskiej Wódki idealnie wpisuje się w koncepcję tego miejsca.

Ogłoszona przez Stowarzyszenie Polska Wódka zbiórka eksponatów do powstającego Muzeum Polskiej Wódki spotkała się z dużym zainteresowaniem. Dzięki przychylności mediów oraz instytucji kulturalnych informacja o akcji "Poszukiwany/Poszukiwana" dotarła do najdalszych zakątków Polski. – Napłynęło już wiele zgłoszeń, ale wciąż liczymy na kolejne ciekawe propozycje eksponatów, bo to dzięki nim ekspozycja muzeum będzie jeszcze bogatsza i jeszcze bardziej atrakcyjna dla zwiedzających. Przypominamy, że akcja trwa do 31 maja, a na darczyńców przedmiotów, które trafią do muzealnej galerii czekają nagrody pieniężne – mówi Elżbieta Kwiecińska-Prysłopska z biura Stowarzyszenia Polska Wódka.

Aby wziąć udział w akcji i wyrazić chęć przekazania eksponatu, należy użyć aplikacji na Facebooku Muzeum Polskiej Wódki. Można również wypełnić formularz drogą telefoniczną i wysłać zdjęcia pocztą. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wybierze i nagrodzi 3 laureatów nagrodą pieniężną o wartości 1 tys. zł oraz 10 uczestników kwotą 200 zł. Zwycięzcy zostaną również zaproszeni na uroczyste otwarcie muzeum.

Przeczytaj więcej na Propertydesign.pl

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych