PARTNER PORTALU

Dawna wytwórnia wódek w odsłonie muzealnej

W ciągu kilku lat praski Koneser stanie się nowoczesnym centrum mieszkalno-handlowym z atrakcyjną ofertą rozrywkową i kulturalną.

Autor: propertydesign.pl 29 kwietnia 2015 13:53

Dzielnica z roku na rok się zmienia. Remontowane są ulice i budynki, z których większość powstała przed II wojną światową, a niektóre nawet przed 1900 rokiem. Jednym z rewitalizowanych obiektów, który ma szansę uczynić Starą Pragę jeszcze bardziej interesującym miejscem, jest dawna wytwórnia wódek „Koneser”, zlokalizowana między ulicami Ząbkowską, Nieporęcką, Białostocką i Markowską.

Historia tego zakładu sięga końca XIX wieku. W zabytkowych murach fabryki przez ponad 100 lat produkowano wódki czyste, gatunkowe i winiaki. To tu powstawały receptury wielu znanych w Polsce i na świecie marek, jak Luksusowej czy Wyborowej. Choć w 2007 roku fabryka w Koneserze zakończyła swoją działalność, za sprawą powstającego tu Muzeum Polskiej Wódki, ten historyczny obiekt ma szansę zyskać nowe życie. W ciągu kilku lat „Koneser” stanie się nowoczesnym centrum mieszkalno-handlowym z atrakcyjną ofertą rozrywkową i kulturalną. Muzeum Polskiej Wódki idealnie wpisuje się w koncepcję tego miejsca.

Ogłoszona przez Stowarzyszenie Polska Wódka zbiórka eksponatów do powstającego Muzeum Polskiej Wódki spotkała się z dużym zainteresowaniem. Dzięki przychylności mediów oraz instytucji kulturalnych informacja o akcji "Poszukiwany/Poszukiwana" dotarła do najdalszych zakątków Polski. – Napłynęło już wiele zgłoszeń, ale wciąż liczymy na kolejne ciekawe propozycje eksponatów, bo to dzięki nim ekspozycja muzeum będzie jeszcze bogatsza i jeszcze bardziej atrakcyjna dla zwiedzających. Przypominamy, że akcja trwa do 31 maja, a na darczyńców przedmiotów, które trafią do muzealnej galerii czekają nagrody pieniężne – mówi Elżbieta Kwiecińska-Prysłopska z biura Stowarzyszenia Polska Wódka.

Aby wziąć udział w akcji i wyrazić chęć przekazania eksponatu, należy użyć aplikacji na Facebooku Muzeum Polskiej Wódki. Można również wypełnić formularz drogą telefoniczną i wysłać zdjęcia pocztą. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wybierze i nagrodzi 3 laureatów nagrodą pieniężną o wartości 1 tys. zł oraz 10 uczestników kwotą 200 zł. Zwycięzcy zostaną również zaproszeni na uroczyste otwarcie muzeum.

Przeczytaj więcej na Propertydesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych