PARTNER PORTALU

Dawna zajezdnia z nowym obliczem. Lublin poszerza rynek mieszkaniowy

Budowa pierwszego z gmachów lubelskiego Centrum Zana Office Park właśnie się zakończyła. W tym roku wyburzone zostaną stare budynki zajezdni oraz rozpocznie się budowa nowych mieszkań - podaje Dziennik Wschodni.

Autor: Dziennik Wschodni 27 września 2017 12:50

 Inwestycja u zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej to w tej chwili największa tego typu realizacja w Lublinie. Miejsce dawnej zajezdni MPK zajmie kilkanaście budynków, w tym biura i mieszkania.

Dwa 13-piętrowe biurowce to najbardziej charakterystyczny element całego założenia. Jeden z nich właśnie uzyskał zgodę na użytkowanie i pierwsi najemcy, m.in. firma informatyczna Mobica już mogą się wprowadzać.

Przedsiębiorcy mają do dyspozycji ok. 20 tys. mkw. nowych biur. Centrum Zana Holding, inwestor całej realizacji podaje, że do tej pory wynajęto ponad jedną czwartą oferowanej przestrzeni. Firma szykuje się również do realizacji następnych etapów projektu.

W ramach inwestycji powstają również mieszkania. Przy ul. Nałęczowskiej powstały dwa pierwsze budynki, które są już w pełni gotowe. W tym roku rozpocznie się budowa kolejnych mieszkań. Docelowo w budynku ma powstać 300 lokali o metrażu od 28 do 50 mkw.

Nowy właściciel terenu przy al. Kraśnickiej zakupił nieruchomość od miasta za 32 mln złotych. Zajezdnia, która istniała na tym miejscu została zlikwidowana, zaś trolejbusy przeniesiono do bazy przy ul. Grygowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych