PARTNER PORTALU

Deo Plaza z pierwszymi pokojami testowymi

Po kamieniu węgielnym zamykane są kolejne etapy prac na obu częściach Deo Plazy w Gdańsku. Trwają prace w budynku przyszłego hotelu Deo, który zostanie oddany w pierwszej kolejności. W zakresie zewnętrznej bryły na ukończeniu jest klinkierowa elewacja, okna zostały zamontowane w około 30 proc. pomieszczeń. Na ukończeniu są również ostatnie prace przy pokryciu dachów. Zaprezentowano też pokoje testowe.

Autor: HouseMarket.pl 02 stycznia 2018 16:45

Przed Świętami odbyła się prezentacja pokoi testowych. To nadal rzadko stosowane rozwiązanie, które pozwala inwestorowi, jak również samemu projektantowi dokonać selekcji materiałów jeszcze przed tym, zanim zapadnie ostateczna decyzja nad końcowym charakterem wnętrz hotelu. W pokojach testowych weryfikuje się jakość możliwych do wyboru materiałów, oświetlenia, dodatków czy innych detali. Dopiero po takiej weryfikacji zapadnie ostateczna decyzja w zakresie rozwiązań, które będą czekały na gości przyszłego hotelu.

W części apartamentowej trwają prace przy budowie ostatniej kondygnacji, na której przygotowywane jest zbrojenie pod konstrukcję dachów.

Deo Plaza to inwestycja, która po blisko 70 latach od zakończenia II Wojny Światowej zakończy trudny okres rewitalizacji najbardziej reprezentacyjnej działki położonej na północnym cyplu Wyspy Spichrzów w Gdańsku, a więc bezpośrednio przy Gdańskim Żurawiu i całym Długim Pobrzeżu. To nieruchomość z najdłuższą linią brzegową w tej części miasta. Przez lata teren ten czekał na odbudowę, jednak szereg komplikacji uniemożliwiał wcześniejsze zagospodarowanie terenu. Budowa Deo Plazy rozpoczęła się w maju 2016 roku, a podmiotami odpowiedzialnymi za inwestycję są SOW Apartamenty 10 oraz SOW Hotel, powołane przez pomorskiego przedsiębiorcę Zbigniewa Nowaka.

Kompleks składać się będzie z hotelu o standardzie czterogwiazdkowym z 360 pokojami, części usługowej obejmującej kawiarnie i restauracje wzdłuż nowo utworzonego nabrzeża Motławy, a także części apartamentowej ze 121 lokalami.

W obiekcie dostępne będzie centrum rekreacji z basenem oraz SPA. Inwestor przygotowuje w Deo Plazie największe na Pomorzu centrum bankietowo-konferencyjne, w ramach którego zostanie oddanych do użytku 9 sal, umożliwiających organizację wydarzeń dla ok. 900 uczestników. Pod budynkiem zaprojektowano dwupoziomową halę garażową obejmującą 220 miejsc postojowych. Kompleks składać się będzie z dwóch części: Budynku A – części hotelowej, w którym znajdą się siedem kondygnacji oraz budynku B – części apartamentowej, w którym będzie osiem kondygnacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych