PARTNER PORTALU

DevelopRes zagospodaruje Plac Garncarski. W planach hotel i apartamenty

W konkursie na zagospodarowanie Placu Garncarskiego w Rzeszowie wygrał projekt budynku, w którym zaplanowano hotel i apartamenty mieszkalne.

Autor: HouseMarket.pl 16 września 2015 11:40

Plac Garncarski w Rzeszowie od kilku lat czeka na koncepcję zabudowy. Spółka DevelopRes przeprowadziła wraz z rzeszowskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Urzędem Miasta konkurs architektoniczny na projekt zagospodarowania przestrzeni. Konkurs wygrała praca z Hiszpanii, której autorami są Joanna Jędruś-Cabrera, Juan Jose Baena Martinez, Marta Gomez Martinez oraz zespół Bakpak Architects.

Koncepcja budynku przypomina kształtem wielki piec garncarski oraz przywodzi na myśl kształty wyłaniające się w procesie tworzenia glinianych garnków. Architekci zaproponowali zastosowanie ceramicznych żaluzji na wewnętrznej elewacji budynku, na zewnętrznej zaś ma się znaleźć okładzina z ceramicznych płytek.

Sam budynek będzie składał się z siedmiu kondygnacji nadziemnych i trzech  podziemnych ( w tym dwóch parkingowych). W górnej części obiektu powstaną pokoje hotelowe i apartamenty mieszkalne. Ofertę rozrywkową zapewnią puby, lokale z gastronomią, klub muzyczny i przestrzeń usługowo-handlowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych