PARTNER PORTALU

Deweloper szuka nowego lokum dla żab

Są deweloperzy, którzy na nowych osiedlach stawiają skwery czy dziedzińce. Tak jest w przypadku NCS-Bud, który nie tylko zapewnia zielone tarasy na ostatniej kondygnacji, ale także dba o środowisko już na etapie budowy.

Autor: HouseMarket.pl 15 kwietnia 2016 12:40

Wschodnia 19 to inwestycja, powstająca w Luboniu, realizowana przez NCS-Bud. Na terenie przeznaczonym pod budowę podczas rozpoczęcia prac odkryto siedlisko żab. Deweloper, będąc w zgodzie z naturą, zadbał, by płazy znalazły nowy, bezpieczny dom.

Zgodnie z wydaną oficjalną decyzją Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu żaby zostały przeniesione do majątku Rogalin.

– Poszukiwaliśmy miejsca, w którym żaby będą bezpieczne, dlatego wybór padł na Rogalin. Majątek ma 600 hektarów pól i łąk, dlatego z pewnością to będzie dobre lokum – zaznacza przedstawiciel generalnego wykonawcy CMX Park 2.

Pierwszy odłów żab odbył się 7 kwietnia 2016 roku pod nadzorem herpetologa, natomiast drugi dwa dni później, 9 kwietnia br. Plac budowy będzie jeszcze nadzorowany przez około dwa tygodnie, by w przypadku pojawienia się kolejnych płazów proces powtórzyć. Takie działanie pokazuje, że zarówno deweloper, jak i generalny wykonawca dbają, by otoczenie, w którym są realizowane przez nich projekty było bezpieczne.

Poza ochroną istniejących płazów, NCS-Bud zadba o środowisko w inny sposób. Zapewni mieszkańcom sporo zieleni. W ramach projektu powstaje 146 mieszkań i dwa lokale usługowo-handlowe. Wybierać można spośród lokali dwu- i trzypokojowych, dwupoziomowych apartamentów oraz mieszkań z zielonymi tarasami, bowiem na najwyższej kondygnacji architekt zaprojektował zielone pokoje dostępne dla mieszkańców ostatniego piętra.

– Takie rozwiązanie pozwoli mieszkańcom cieszyć się z zieleni w centrum miasta. Z pewnością jest to propozycja szczególnie atrakcyjna dla osób zapracowanych – nie wychodząc z domu mogą cieszyć się świeżym powietrzem i kontaktem z naturą – podkreśla Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora NCS-Bud.

Dodatkowym atutem jest również zamknięty dla ruchu kołowego dziedziniec. Będzie on w sposób architektoniczny osłonięty budynkami i dzięki temu stworzy zamkniętą strukturę, bezpieczeństwo i prywatność mieszkańców osiedla.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych