PARTNER PORTALU

Deweloperzy stawiają na MdM w Bydgoszczy

Nieruchomości kupowane w ramach programu Mieszkanie dla Młodych muszą zmieścić się w limitach cenowych. Prezentujemy bydgoskie stawki w czwartym kwartale 2015 i wybrane oferty deweloperów.

Autor: HouseMarket.pl 10 listopada 2015 11:18

W IV kwartale 2015 r. limit ceny za metr kwadratowy na rynku wtórnym w Bydgoszczy wynosi 3857,40 zł, a na rynku pierwotnym – 4714,60 zł.

Dla gmin sąsiadujących ze stolicą województwa kujawsko-pomorskiego jest to: 3511,35 zł na rynku wtórnym i 4291,65 zł na rynku pierwotnym.

W pozostałych miastach woj. kujawsko-pomorskiego, z wyjątkiem Torunia, który ma takie same limity jak Bydgoszcz, stawka za metr kwadratowy na rynku wtórnym wynosi 3165,30 zł, a na pierwotnym – 3868,70 zł.

Limity cenowe dotyczące maksymalnej ceny metra kwadratowego, której nie można przekroczyć, są co pół roku albo ewentualnie co trzy miesiące publikowane przez wojewodowie.

Osiedle Dębowa Ostoja

Jedną z ofert kwalifikujących się do dopłaty do kredytu w ramach rządowego programu MdM jest Osiedle Dębowa Ostoja. Znajduje się na bydgoskim Czyżkówku przy ul. Wyrzyskiej. W wybudowanych przez Red Co. Deweloper trzech budynkach mieści się 225 mieszkań o powierzchni od ok. 32 mkw. do 115 mkw. Aktualnie w sprzedaży są mieszkania w budynku C. Wiele lokali ma balkony, a apartamenty na ostatnich kondygnacjach – tarasy.

W budynkach są windy i podziemne garaże. Na terenie inwestycji rosną stare dęby, którym osiedle zawdzięcza swoją nazwę. Planowane oddanie do użytkowania – pierwszy kwartał 2016 r.

Osiedle Pod Skarpą

Wybudowane przez Jakon Osiedle Pod Skarpą w bydgoskim Fordonie właśnie powiększa się o budynek D. Pomieści 40 lokali o powierzchni od 33 mkw. do 91 mkw., które są już w sprzedaży. Budynek będzie podpiwniczony halą garażową z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Planowany termin oddawania mieszkań – IV kwartał 2016 r.

Villa Patria III

Prowadzona przez Mertis trzecia odsłona inwestycji willowej przy ul. Orlicza na bydgoskim Czyżkówku przewiduje 16 mieszkań od 47 mkw. do 71 mkw. Istnieje możliwość łączenia lokali w poziomie w celu uzyskania układów do 120 mkw. Mieszkania są oferowane w wariancie z aneksem kuchennym lub osobną kuchnią. Sypialnie liczą powyżej 10 mkw.

Termin zakończenia inwestycji: grudzień 2015 r. inwestycja jest realizowana w otoczeniu niskiej zabudowy jedno i wielorodzinnej. Bliskość ulicy Nad Torem zapewnia dojazd do centrum Bydgoszczy oraz wyjazd z miasta w kierunku zachodnim i północnym.

Osiedle Mozaika

Realizowana przez AWZ Deweloper Mozaika leży w Szwederowie w pobliżu Starego Rynku i Wyspy Młyńskiej. Metraże mieszkań liczą od 33 mkw. do 70 mkw. Dla osób zainteresowanych większymi przestrzeniami przewiduje się możliwość łączenia i indywidualnej aranżacji. Deweloper oferuje też opcję wykończenia pod klucz.

Budynek wyposażony zostanie w windy z poziomu hali garażowej z miejscami postojowymi i garażami indywidualnymi. Dodatkowo przewidziano zewnętrzne miejsca parkingowe na terenie osiedla. Mozaika będzie ogrodzona, oświetlona i monitorowana. Termin oddania do użytkowania I etapu, czyli klatki A i B – IV kwartał 2015 r. Przewidywany termin zakończenia inwestycji w klatkach: C, D i E – II kwartał 2016 r.

Tęczowe Osiedle

Tęczowe Osiedle na Czyżkówku przy. ul. Filtrowej realizuje Spółdzielnia Mieszkaniowa SIM. W czteropiętrowym budynku będzie 60 mieszkań, w tym dwupokojowe od 31 mkw. W podpiwniczeniu przewidziano garaże.

Przy wejściu do klatek schodowych i przy furtce wejściowej na osiedle zamontowane zostaną wideofony. Teren działki, na której stanie blok będzie oświetlony i monitorowany.
Inwestycja jest realizowana w dwóch etapach. Zakończenie I etapu obejmującego klatki II i III przewidziano na I kw. 2016 r. Drugi, czyli klatka I ma zostać oddana do użytku w drugim kwartale 2016 r.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych