PARTNER PORTALU

Do końca 2015 r. zakończy się kolejny etap osiedla Bażantowo

Trwają prace budowlane kolejnego etapu katowickiego osiedla Bażantowo. Do końca roku Millenium Inwestycje zrealizuje trzy budynki na łącznie 36 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 28 kwietnia 2015 08:53

Osiedle Bażantowo zlokalizowane jest na granicy południowych dzielnic Katowic: Piotrowic i Kostuchny. Inwestycja rozciąga się na powierzchni blisko 20 ha, pomiędzy ulicami Bażantów, Hierowskiego, Zabłockiego i Szarych Szeregów. Millenium Inwestycje Sp. z o.o. od 13 lat konsekwentnie realizuje projekt rozbudowy osiedla o charakterze „miasta w mieście”. Na terenie osiedla powstają budynki mieszkalne (domy, mieszkania i apartamenty), handlowo-usługowe, sportowe, edukacyjne i rekreacyjne. W obrębie osiedla znajdują się: centrum sportowe, centrum handlowe, przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum, a także senior residence.

Deweloper realizuje obecnie budowę "Enklawy Modernistycznej" zlokalizowanej przy ul. Zabłockiego. Budowa pierwszego z trzech zaplanowanych budynków zakończy się we wrześniu br., kolejne dwa etapy zostaną oddane do użytku w grudniu 2015 r. W czteropiętrowych budynkach zaprojektowano łącznie 36 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 43 do 96 mkw. w cenie 5 - 5,78 tys. zł/mkw. W każdym budynku na pierwszej kondygnacji (parterze) przewidziano pomieszczenia gospodarcze oraz jednostanowiskowe garaże. Wygodny dostęp do wszystkich mieszkań zapewniają przestronne klatki schodowe z cichobieżną windą. W ofercie sprzedażowej pozostało już tylko sześć mieszkań.

W przygotowaniu jest kolejny etap dzielnicy - tzw. "Enklawa Kryształowa", której mieszkania będą dostosowane do potrzeb seniorów. Inwestycja trafi wkrótce do sprzedaży, jednak firma przyjmuje już pierwsze rezerwacje mieszkań.

W przygotowaniu jest również projekt budynku mieszkalnego z usługami przy ul. Bażantów. Projektowane lokale mieszkalne będą miały charakter apartamentów i loftów typu open-space o powierzchniach od 100 do 300 mkw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych