Do końca 2015 r. zakończy się kolejny etap osiedla Bażantowo

Trwają prace budowlane kolejnego etapu katowickiego osiedla Bażantowo. Do końca roku Millenium Inwestycje zrealizuje trzy budynki na łącznie 36 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 28 kwietnia 2015 08:53

Osiedle Bażantowo zlokalizowane jest na granicy południowych dzielnic Katowic: Piotrowic i Kostuchny. Inwestycja rozciąga się na powierzchni blisko 20 ha, pomiędzy ulicami Bażantów, Hierowskiego, Zabłockiego i Szarych Szeregów. Millenium Inwestycje Sp. z o.o. od 13 lat konsekwentnie realizuje projekt rozbudowy osiedla o charakterze „miasta w mieście”. Na terenie osiedla powstają budynki mieszkalne (domy, mieszkania i apartamenty), handlowo-usługowe, sportowe, edukacyjne i rekreacyjne. W obrębie osiedla znajdują się: centrum sportowe, centrum handlowe, przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum, a także senior residence.

Deweloper realizuje obecnie budowę "Enklawy Modernistycznej" zlokalizowanej przy ul. Zabłockiego. Budowa pierwszego z trzech zaplanowanych budynków zakończy się we wrześniu br., kolejne dwa etapy zostaną oddane do użytku w grudniu 2015 r. W czteropiętrowych budynkach zaprojektowano łącznie 36 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 43 do 96 mkw. w cenie 5 - 5,78 tys. zł/mkw. W każdym budynku na pierwszej kondygnacji (parterze) przewidziano pomieszczenia gospodarcze oraz jednostanowiskowe garaże. Wygodny dostęp do wszystkich mieszkań zapewniają przestronne klatki schodowe z cichobieżną windą. W ofercie sprzedażowej pozostało już tylko sześć mieszkań.

W przygotowaniu jest kolejny etap dzielnicy - tzw. "Enklawa Kryształowa", której mieszkania będą dostosowane do potrzeb seniorów. Inwestycja trafi wkrótce do sprzedaży, jednak firma przyjmuje już pierwsze rezerwacje mieszkań.

W przygotowaniu jest również projekt budynku mieszkalnego z usługami przy ul. Bażantów. Projektowane lokale mieszkalne będą miały charakter apartamentów i loftów typu open-space o powierzchniach od 100 do 300 mkw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych