PARTNER PORTALU

Do portfela Funduszu Mieszkań na Wynajem trafiły lokale w Piasecznie

Do portfela Funduszu Mieszkań na Wynajem trafiły pierwsze lokale w Piasecznie. Wynajmujący mogą wybierać spośród 122 mieszkań o powierzchni od 32 mkw. Fundusz wszedł również w nowy segment najemców. Od 1 sierpnia br. z oferty najmu będą mogły korzystać m.in. firmy.

Autor: Housemarket.pl 14 lipca 2015 14:52

Budynek znajduje się w Piasecznie przy ul. Gen. Grochowskiego. Wcześniej nieruchomość należała do Grupy Arche, właściciela takich hoteli jak: Hotel Tobaco w Łodzi, Pałac Łochów, Zamek Janów Podlaski, Puławska Residence, Hotel Siedlce czy Pałac Sieniawa.

W odróżnieniu od dotychczasowych lokali znajdujących się w ofercie Funduszu Mieszkań na Wynajem, mieszkania są kompletnie wyposażone w meble, sprzęt AGD, RTV, a także drobny sprzęt codziennego użytku. Większość z nich ma obszerne balkony lub tarasy, a te zlokalizowane na parterze – ogródki. Mieszkania mają zróżnicowane metraże, najmniejsze z nich - 32 mkw.

- Inwestycja ta, idealnie trafia w potrzeby mieszkaniowe osób pracujących na Ursynowie, Służewcu czy Okęciu – mówi Ryszard Słowiński, prezes zarządu BGK Nieruchomości.

W podwarszawskiej ofercie FnW znajduje się 5 kawalerek w cenie od 1,1 tys. zł/miesiąc (przy umowie najmu na okres 24-48 miesięcy), 61 mieszkań dwupokojowych w cenie 1170 zł/miesiąc, 49 lokali trzypokojowych w cenie od 1,3 tys. zł/miesiąc, sześć cztero- i jedno mieszkanie pięciopokojowe.

Według aktualnej prognozy do końca 2015 roku FMnW chce mieć w portfelu 598 mieszkań.  Fundusz Mieszkań na Wynajem jest w trakcie przygotowywania kolejnych inwestycji, które dotyczą nieruchomości z terminem udostępnienia mieszkań najemcom w latach 2016-2017. W chwili obecnej zakontraktowano już inwestycje zlokalizowane w Gdańsku Wrzeszczu, Warszawie – w dzielnicach Bielany i Żoliborz, następne w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Łącznie jest to ponad 1000 mieszkań.

- Poza wyżej wymienionymi inwestycjami, kilka kolejnych projektów w Warszawie uzyskało pozytywną opinię naszego komitetu doradczego i jest w trakcie procedur inwestycyjnych. Z uwagi na ponad 18. miesięczny cykl inwestycyjny pojedynczego projektu, kolejne mieszkania w samej stolicy będą udostępniane najemcom w 2016 i 2017 roku. W budynku w Piasecznie, który spełniał nasze kryteria inwestycyjne, mieszkania można wynajmować już od 14 lipca br. Czynsze które zaproponowaliśmy, są relatywnie niższe od czynszów mieszkań o podobnym standardzie wynajmowanych w samej Warszawie  – mówi Ryszard Słowiński. Do końca 2018 r. fundusz powinien dysponować 5 545 mieszkaniami.

Fundusz na Wynajem wszedł również w nowy segment najemców. Od 1 sierpnia z oferty będą mogły korzystać również podmioty gospodarcze, w tym firmy poszukujące mieszkań dla pracowników.

Aby zostać najemcą jednego z lokali oferowanych przez Fundusz Mieszkań na Wynajem wystarczy przejść pomyślnie weryfikację finansową i spełnić wymogi związane z najmem okazjonalnym. Jeśli kilka osób deklaruje chęć wspólnego mieszkania, weryfikacja finansowa ich zdolności do płacenia czynszu sprawdzana jest razem (dochody są sumowane). Mieszkania rezerwowane są według kolejności zgłoszeń.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych