PARTNER PORTALU

Dobiega końca trzeci etap Lokum da Vinci

Kończy się realizacja trzeciego etapu osiedla Lokum da Vinci. Dzięki tej inwestycji lotnicza historia wrocławskiego Gądowa Małego znów odżyje. Zobacz film.

Autor: HouseMarket.pl 07 grudnia 2015 13:01

Przeszłość tego miejsca zainspirowała firmę Lokum Deweloper – przedsiębiorstwo, które realizuje na Gądowie inwestycję Lokum Da Vinci. Słynny renesansowy artysta i wynalazca nieprzypadkowo stał się patronem projektu. – Wśród jego rysunków znajduje się i rysunek spadochronu, i rysunek maszyny latającej. Można go w pewnym sensie uznać za pioniera myśli lotniczej – potwierdza historyk sztuki, dr Łukasz Krzywka.

Deweloper przygotował film, w którym szerzej o historii Gądowa Małego opowiadają miłośnicy lotnictwa i historii tego osiedla. 

Na osiedlu Lokum da Vinci realizowany jest właśnie ostatni z 11 budynków, które łącznie obejmą 684 mieszkania.  Sprzedano już prawie wszystkie mieszkania powstałe w pierwszych dwóch etapach inwestycji. Zakończony został też już etap trzeci budowy, a pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze do swoich mieszkań w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zakończenie budowy finalnego, czwartego etapu, w którym znajdą się 183 mieszkania, jest planowane do końca 2016 roku.

Ważnym elementem funkcjonującego już Lokum da Vinci są liczne place zabaw i strefy zieleni. Charakter osiedla podkreśla otwarta na początku lata tego roku pergola z fontanną, otoczona Pasażem da Vinci, w którym znajdują się sklep spożywczy, bistro, lunch bar oraz klub sportowy dla kobiet. Niebawem mieszkańcy będą mogli również skorzystać z oferty pizzerii, lodziarni oraz apteki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych