PARTNER PORTALU

Dom „2 W 1”. Nowoczesna rezydencja i domek w lesie

Zaprojektowany przez pracownię Exterio Dom „2 W 1” powstał dla pary bez dzieci. Łączy w sobie cechy nowoczesnej rezydencji oraz domku w lesie. Domy zbudowane są jeden na drugim.

Autor: HouseMarket.pl 14 kwietnia 2017 09:01

Na dachu rezydencji zlokalizowany jest ogromny taras, który stał się działką dla domku w lesie. Na górze skupiają się funkcje nocne, najbardziej prywatne: sypialnia, łazienka z sauną oraz sala do ćwiczeń. Na parterze umieszczone są dwa patia-ogródki które wpuszczają ogród do domu oraz pozwalają na doświetlenie salonu i pokoi do pracy bezpośrednim światłem słonecznym prawie o każdej porze dnia.

Od strony podjazdu bryła jest bardziej zamknięta, z mniejszą ilością przeszkleń. Znajduje się tam ukryta w bryle domu buda dla psa. Od ogrodu dom otwiera się pełnymi przeszklonymi ścianami. Ścianę salonu można zupełnie rozsunąć, likwidując granicę pomiędzy wnętrzem a częścią zewnętrzną. W bezpośrednim sąsiedztwie części dziennej znajdują się pokoje do pracy dla domowników. Takie rozwiązanie ma dawać możliwość łączenia pasji i pracy z życiem domowym.

Część podziemna przeznaczona jest na piwnicę z winami oraz lamus. Poziom tarasu dostępny jest również od strony ogrodu za pomocą schodów zewnętrznych. Całość górnego domu pokryta jest drewnem, które z czasem, patynując ma wtopić dom w otaczającą przyrodę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych