PARTNER PORTALU

Dom Development na półmetku sprzedaży Żoliborza Artystycznego

Dom Development rozpoczyna sprzedaż mieszkań w piątym etapie osiedla Żoliborz Artystyczny, zwanym kolonią Zofii Nasierowskiej. Na jego terenie powstanie budynek liczący 117 lokali, które będą gotowe w trzecim kwartale 2017 r.

Autor: HouseMarket.pl 10 marca 2016 10:10

Autorem projektu osiedla Żoliborz Artystyczny jest pracownia mąka.sojka.architekci. Docelowo na terenie osiedla znajdzie się około 1700 lokali. Inwestycję rozpoczęto w maju 2013 roku. Zakończenie budowy osiedla planowane jest do 2019 roku. Od maja 2013 roku do lutego 2016 r. Dom Development sprzedał ponad 850 lokali na terenie inwestycji, co oznacza, że przekroczony został próg sprzedaży 50 proc. lokali planowanych na osiedlu Żoliborz Artystyczny.

Piąty etap to już szósta realizowana kolonia Żoliborza Artystycznego. Docelowo w ośmiu koloniach przewidziano 13 budynków.

Na terenie kolonii Zofii Nasierowskiej planowany jest jeden budynek liczący 117 lokali, który będzie miał siedem kondygnacji nadziemnych i jedną kondygnację podziemną z halą garażową, do których będą zjeżdżać cichobieżne windy z pięter mieszkalnych.

Kolonia Zofii Nasierowskiej będzie wyróżniać się kolorowym muralem zaprojektowanym przez Piotra Młodożeńca znanego polskiego grafika, rysownika, ilustratora, autora animowanych filmów. Mural zlokalizowany od wewnętrznej strony osiedla przy ul. Kaliny Jędrusik będzie przedstawiać portrety ludzi kultury i sztuki, którym Zofia Nasierowska wykonywała zdjęcia.

Jest to już drugi projekt Piotra Młodożeńca na Żoliborzu Artystycznym. Pierwszy to dwa murale poświęcone twórczości Jerzego Ficowskiego również patrona kolonii na osiedlu.

Najmniejsze lokum w nowym etapie inwestycji to mieszkanie dwupokojowe o wielkości 36 mkw. Największe zajmuje powierzchnię 90 mkw. i ma cztery pokoje. Średnia cena za mkw. kształtuje się na poziomie 8632 zł.

Dom Development przewidział dla mieszkańców nowego etapu 133 podziemne miejsca postojowe. Miejsce standardowe to koszt 32 tys. zł. Będzie ich 126. Miejsce pojedyncze ze schowkiem jest w cenie 37 tys. zł. Przewidziano i siedem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych