PARTNER PORTALU

Dom Development stawia na sztukę

Dom Development przedłużył umowę z Teatrem Narodowym na 2018 rok, pozostając Sponsorem Głównym oraz wyłącznym branżowym Sponsorem Teatru Narodowego, jednej z najstarszych scen narodowych w Europie i najstarszego teatru w Polsce.

Autor: housemarket.pl 26 stycznia 2018 11:16

Dom Development podkreśla silne więzi ze stolicą angażując się w wiele projektów mających na celu między innymi wsparcie kultury, artystów i promocję miasta. Od ponad 22 lat tworzy nowoczesne i ciekawe architektonicznie osiedla mieszkaniowe. Na ich terenie od lat powstają prace artystów, między innymi rzeźby, murale, mozaiki czy instalacje. W 2017 roku spółka założyła fundację Dom City Art, której misją jest podnoszenie jakości przestrzeni publicznej poprzez integrację użytkowej architektury mieszkalnej ze sztuką i promocja sztuki.

Oficjalna inauguracja Fundacji odbyła się w Teatrze Narodowym we wrześniu 2017 r.

Teatr Narodowy, działający od 252 lat, jest czwartą najstarszą sceną narodową Europy. Aktualnie w repertuarze ma 28 tytułów prezentowanych na trzech scenach. Prowadzi cykle wykładów otwartych, lekcji teatralnych oraz spotkania (dyskusje) nt. premierowych spektakli. W roku 2017 Teatr Narodowy gościł ponad 80 tys. widzów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych