PARTNER PORTALU

Dom Esperanto z tablicą pamiątkową patrona

Na frontonie nowego budynku mieszkalnego zbudowanego przez grupę Folwark Deweloper przy ul. Pestalozziego 16 w Bydgoszczy zawisła tablica pamiątkowa ufundowana w 99 rocznicę śmierci Ludwika Zamenhofa.

Autor: HouseMarket.pl 15 kwietnia 2016 09:43

Budynek nazwany został na cześć Ludwika Zamenhofa Domem Esperanto dla podkreślenia ponadstuletniego związku mieszkańców Bydgoszczy z teorią i praktyką międzynarodowego języka esperanto.

Dom zlokalizowany jest na granicy dwóch najbardziej prestiżowych dzielnic Bydgoszczy – Skrzetuska i Bartodziejów, w obrębie ulic Pestalozziego i Skweru Ludwika Zamenhoffa.

W nowej inwestycji Folwarku znalazło się 57 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 29 do 72,67 mkw., podzielonych maksymalnie na cztery pokoje.

Budynek zaprojektowano jako sześciokondygnacyjny z dwoma klatkami schodowymi. Bardzo funkcjonalnie zaprojektowano część zlokalizowaną od strony ulicy Pestalozziego.

Nie przewiduje się tu parteru. Na jego poziomie pod budynkiem ulokowane zostaną miejsca postojowe, za estetyczną żaluzją. Druga klatka natomiast posiada partery, które z kolei mają doskonale wkomponowane ogródki. W projekcie zastosowano proste formy i detale.

Odsłonięcie tablicy odbyło się 14 kwietnia 2016 roku z udziałem m.in. władz miasta, przedstawicieli władz Związku Esperantystów, właścicieli mieszkań Domu Esperanto, mieszkańców osiedla Bartodzieje i sympatyków grupy Folwark. Uroczystość zakończyła się zwiedzaniem nowego budynku i prezentacją dorobku grupy Folwark, która obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia pracy na rynku mieszkaniowym Bydgoszczy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych