PARTNER PORTALU

Dom jak heban w zgodzie z... kosmosem

Projekty muszą odpowiadać oczekiwaniom użytkowników. Przykładem tego jest dom, w którym głównym wyznacznikem zamawiających było wykorzystanie (niepotwierdzonych naukowo) energii Ziemi i... kosmosu.

Autor: Najlepsze Domy 06 kwietnia 2016 13:09

Autorem projektu jest rosyjski projektant Sergey Nasedkin ze studia ARCH.625. Dom jest położony niedaleko Moskwy w miejscowości Oblast.

To nie przypadek, że rezydencja położona jest w zaciszu leśnej zieleni. Właściciele zażyczyli sobie, aby był on możliwie jak najmniej widoczny i dosłownie zlewał się z otaczającą przyrodą.

Jednak to nie jedyne wymagania jakie postawili właściciele domu. Okazało się, że są oni wielkimi entuzjastami geomancji, czyli wykorzystania (niepotwierdzonych naukowo) energii Ziemi i kosmosu, w tym wypadku w aranżacji i umiejscowienia domu. 

Właściciele wzięli aktywny udział już na etapie projektowania domu. Sergey Nasedkin ukończył budowę tego domu w ciągu 4 miesięcy.

Na umiejscowienie i położenie domu wpłynęło położenie wędrówki słońca po widnokręgu oraz przepływ energii kosmicznej i ziemskiej. Architekt musiał wziąć pod uwagę wszelkie kierunki przepływającej energii ziemskiej i kosmicznej w odniesieniu do położenia domu oraz okien i wejść do niego.

Wspólnie z klientami zaprojektował kamienny ogród składający się z tzw. kamiennych, astralnych trójkątów, przez które przepływa astralna energia. Zdaniem właścicieli przebywanie tam i medytacja pozwala na naładowanie się pozytywną energią.

Zobacz więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych