PARTNER PORTALU

Dom, który zwraca uwagę przechodniów

W Stargardzie Szczecińskim, na osiedlu domków jednorodzinnych powstał dom, który różni się od sąsiadujących budynków.

Autor: Publikator - NajlepszeDomy.pl 20 kwietnia 2016 10:22

Dzięki odważnym wizjom i nowatorskim rozwiązaniom powstał nowoczesny, bardzo oryginalny budynek, który od razu zwraca uwagę przechodniów.

Właściciel dom mówi, że od samego początku, głównym założeniem było stworzenie domu, posiadającego takie elementy, które wyróżnią go spośród innych obiektów znajdujących się w pobliżu.
Postawiliśmy m.in. na nietypowe okna – miały być wąskie i długie – tłumaczy właściciel domu.

Okna te zamontowano na parterze. Najmniejsze z nich znajduje zaraz przy wejściu do domu, od strony południowej. Drugie, znacznie większe, także umiejscowione po stronie południowej, płynnie przechodzi na ścianę od zachodu.

Ostatnie, trzecie okno zaprojektowane w ten sam sposób, umieszczone w wykuszu na ścianie zachodniej, przenika na ścianę północną, otwierając się na duży piękny ogród.

- Podczas projektowania domu ograniczeni byliśmy jedynie jego wysokością, która musiała odpowiadać warunkom zabudowy określonym dla całego osiedla. Cała reszta była efektem naszych pomysłów i inspiracji, które czerpaliśmy z różnego rodzaju mediów i własnych obserwacji – tłumaczy właściciel.

Budowa domu trwała 1,5 roku. Na powierzchni 230 mkw. znajduje się duży salon z aneksem kuchennym, gabinet – używany jako pokój gościnny, łazienka, pralnia, garaż i kotłownia na parterze oraz trzy sypialnie i łazienka na piętrze. W projekcie zrezygnowano z podpiwniczenia.

- Parter został zaaranżowany w taki sposób, aby cała jego przestrzeń była otwarta i łączyła się w spójną całość. Dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania cała konstrukcja stropu opiera się na klatce schodowej, czyniąc z budynku jeden z najnowocześniejszych domów na osiedlu – podkreśla właściciel.

Więcej na ten temat tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych