PARTNER PORTALU

Dom otwarty na ogród. Zobacz nietypowy projekt

Jak połączyć domowy komfort z naturą? Studio Suppose Design Office znalazło na to sposób. Pomysł na japoński ogród i podwórko zaczynające się już wewnątrz domu ma wnosić nową jakość życia bliżej natury.

Autor: Najlepsze Domy 05 kwietnia 2016 10:40

Dom powstał w willowej dzielnicy japońskiego Anjo, w prefekturze Aichi. Zaprojektowany został z myślą o młodej 5-osobowej rodzinie. Spełniono ich nietypowe pragnienie - chcieli spędzać przyjemnie czas na zewnątrz, ale zarazem jak najbliżej swojego domu. Rodzice potrzebowali też zewnętrznej przestrzeni ogrodu, gdzie ich dzieci mogłyby wygodnie spędzać czas na zabawach.

Granica pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną częścią domu się zaciera dzięki przenikaniu funkcji tradycyjnych przestrzeni jakimi są: ogród, kuchnia i pokój dzienny.

W tym celu użyto przykrycia dachowego, które zapewniło dodatkową  powierzchnie przeznaczoną na otwartą kuchnię, która pełni też funkcję jadalni i pokoju dziennego. 

Japoński ogród ma w minimalistycznej formie naśladować naturę, tak aby użytkownicy w pełni ją doceniali i kontemplowali. W tym wypadku projektanci zrezygnowali z tradycyjnego podejścia do projektowania ogrodu i stworzyli przestrzeń ogrodową, pełniącą też funkcję pokoju dziennego.

Zobacz więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych