PARTNER PORTALU

Dom pod Sowami doda blasku warszawskiej Pradze

Fenix Group remontuje zabytkową kamienicę na warszawskiej Pradze zwaną Domem pod Sowami. Po zakończeniu prac przypominać o tym będzie fasada, na którą powrócą rzeźby sów z rozpostartymi skrzydłami.

Autor: HouseMarket.pl 18 maja 2016 09:03

W dwuklatkowym budynku przy Okrzei 26 przewidziano 42 mieszkania o wyskości od 375 cm do 282 cm. Na piętrach - od pierwszego do trzeciego znajdą się głównie małe mieszkania jednopokojowe i dwupokojowe. Ostatnie kondygnacje zajmą duże mieszkania, dwupoziomowe, z drewnianymi tarasami na dachu. Na dachu pojawi się narożny apartament zwieńczony kopułą w kształcie kuli.

Wnętrze kamienicy zachwycać będzie odtworzonymi detalami w stylu secesyjnym połączonym z eklektyzmem. Na klatkach schodowych zostaną odtworzone sztukaterie z motywami roślinnymi. Wśród zabytkowego wyposażenia wyróżniać się będą drzwi prowadzące do kamienicy w stylu secesyjnym, te od mieszkań zyskają dekoracyjne supraporty.

Kamienica została wzniesiona ok. 1906 r. dla księcia Bronisława Massalskiego. Autorstwo projektu kamienicy nie jest znane. Przypisuje się je spółce autorów Henryk Stiffelman i Stanisław Weiss, ze względu na cechy stylistyczne dekoracji elewacji, łączące elementy secesji i eklektyzmu. Naroże gmachu zdobi wykusz, zwieńczony kopułą. Na elewacjach dostrzec można płaskorzeźby nietoperzy i smoków.

Kamienica stoi blisko ulicy Targowej i Alei Solidarności, w punkcie znakomicie skomunikowanym z resztą miasta. W pobliżu przebiegają liczne linie tramwajowe i autobusowe, a także druga linia metra.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych