PARTNER PORTALU

Dom w Klaudynie: Rezydencja z charakterem modernistycznego pawilonu

Architekt Paweł Lis, projektując Dom w Klaudynie, zastosował dużą ilość przeszkleń oraz ażurowy strop wsparty na filarach. Dzięki temu udało się sprawić, że idealnie wpisał w działkę, zyskując charakter modernistycznego pawilonu.

Autor: HouseMarket.pl 18 lipca 2016 07:12

Inwestor jednorodzinnego domu w Klaudynie pod Warszawą to wielki miłośnik bauhausu i w takim klimacie wymarzył sobie dom. Licząca 1100 metrów kwadratowych działka, na której znajduje się budynek jest zorientowana frontem do południa. To strefa głośna przy ulicy. Ogród znajduje się w głębi działki od strony północy.

Dom ma 230 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Strefa dzienna została zlokalizowana od cichej północnej strony. Cała elewacja od tej strony została przeszklona w poszukiwaniu światła i przestrzeni. Północne światło dnia nie razi nikogo we wnętrzu a otwarcie na ogród powoduje, że zieleń swobodnie, przenika do wnętrza.

Na parterze jest tylko jedna wolnostojąca betonowa ściana, na której znajdują się podwieszone schody. Ściana została tak zaprojektowana, że dzieli przestrzeń parteru na strefę odpoczynku, jadalnię, kuchnię i hall wejściowy.

W tubusie widocznym w elewacji frontowej ukryto łazienki. Pokój dzienny zaprojektowany od strony ogrodu ma wysokość 6,5 metra i można go oglądać z antresoli na piętrze, gdzie umieszczono pozostałe pokoje.

Projektując dom o klasycznych proporcjach, stosując dużą ilość przeszkleń oraz ażurowy strop wsparty na filarach, udało się sprawić, że budynek dobrze wpisał się w działkę zyskując charakter modernistycznego pawilonu.

 Projekt wnętrz: Paweł Lis

Współpraca: Open Architekci: arch. Daniel Mermer, arch. Przemyslaw Kokot, arch. Piotr Prawdzik

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych