PARTNER PORTALU

Dom zbudowany w skale na zdjęciach

Dom Casa Brutale wybudowany w skalnym zagłębieniu nad morzem Egejskim to pionierski projekt holenderskiego studia OPA. Praca łączy w sobie doskonały zmysł konstruktorski, świetny pomysł, ale również niezwykłe umiejętności architektoniczne.

Autor: housemarket.pl 10 sierpnia 2017 12:24

Na dzień dzisiejszy Casa Brutale to jedynie projekt, jednak od momentu w którym biuro OPA zlokalizowane w Holandii zaprezentowało dom szerszej publiczności w branży architektonicznej pojawiła się spora ekscytacja. Emocje wzbudziła nie tyle sama konstrukcja budynku, co miejsce jego ulokowania. Zagłębienie wysokiego klifu, z którego rozpościera się widok na morze nie jest to bowiem standardowe miejsce do zamieszkania na dłużej. A jednak, projekt udowadnia, że można mieszkać oryginalnie, z szalonym pomysłem, a przy tym niezwykle wygodnie.

Łatwy dostęp do morza i malownicze pejzaże to niejedyne atrakcje przygotowane z myślą o mieszkańcach tego domu. Na jego dachu zaplanowano basen, który w całości wypełnia jego płaszczyznę. Wybudowano go ze szkła, dzięki temu jest doskonale widoczny z wnętrza budynku, ale też, co ważne - dostarcza dodatkową porcję dziennego światła. Dzięki temu wnętrza mimo że zlokalizowane pod ziemią - są dobrze nasłonecznione i mienią się połyskującymi refleksami. 

Plany konstrukcyjne budynku zakładają użycie naturalnych materiałów. Całość podkreślić mają duże powierzchnie przeszkleń i stal, które na tle morza prezentują się bardzo ciekawie i urokliwie. We wnętrzu domu zastosowano również dużą ilość drewna.Wykonano z niego pięćdziesięcio stopniowe schody oraz duże wahadłowe drzwi, które znajdują się u ich stóp. Prowadzą one do reszty pomieszczeń, które dla kontrastu zostały urządzone w nowoczesnym, wręcz minimalistycznym stylu. Laboratoryjne wrażenie potęguje rozkład pomieszczeń. Wnętrza są duże oraz niemalże całkowicie pozbawione dekoracji. Również meble ograniczono tu do minimum. Cały efekt aranżacji salonu tworzy duży, monumentalny kominek. W sypialni zaplanowano jedynie łóżko oraz niewielką szafę, tak aby wnętrze wydawało się jeszcze większe. Z dużych okien rozpościera się widok na morski horyzont.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych