PARTNER PORTALU

Domo Dom: Wygodny minimalizm dla jednej osoby

Zaprojektowany przez architekta Tadeusza Lemańskiego jednoosobowy Domo Dom ma zaledwie 40 mkw. i charakterystyczną bryłę. Przy minimalizacji niezbędnej powierzchni zapewnia wygodne mieszkanie.

Autor: HouseMarket.pl 11 lipca 2016 11:40

Domo Dom powstał w Krakowie przy ul. Zakamycze. Liczy zaledwie 40 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Wnętrze podzielone jest na pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienkę i sypialnię.

Domo Dom, w przeciwieństwie do domów dla singla, nie narzuca swoją nazwą stylu bycia mieszkańca. Dom jednoosobowy ma zapewnić potencjalnemu właścicielowi  komfort posiadania domu, czyli bliskość przyrody i dystans do sąsiadów.

Równie ważny jest w obecnych czasach garaż na samochód, motocykl lub rower oraz miejsce na schowanie np. deski z żaglem. Wszystko w zależności od charakteru użytkownika. Ten w Domo Dom liczy 22 metry kwadratowe powierzchni.

Z końcem 2013 roku jury wybrane przez Stowarzyszanie Architektów Polskich wyłoniło ten projekt, jako jeden z dziesięciu najlepszych realizacji domów reprezentujących Polskę na wystawie V4 Family Houses – Domy Jednorodzinne w Krajach Grupy Wyszehradzkiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych