PARTNER PORTALU

Drony dokumentują budowę osiedli Wikana

Przez dziewięć miesięcy 2015 r. grupa sprzedała 156 mieszkań i lokali użytkowych. Deweloper co miesiąc dokumentuje swoje budowy, używając dronów. Zarejestrowane filmy pokazuje przyszłym klientom.

Autor: HouseMarket.pl 24 listopada 2015 15:02

W tym roku spółka uzyskała sześć pozwoleń na użytkowanie budynków o łącznej powierzchni niemal 19 tys. mkw. Prowadziła też optymalizację banku ziemi, w marcu sprzedała działki w Lublinie za 4,2 mln zł, a sierpniu w Piasecznie za 4,3 mln zł.

 

- Nasz bank ziemi pozwala na wybudowanie blisko 1,8 tys. lokali. Bez kupowania nowych działek możemy realizować budowy do 2020 roku – tłumaczy prezes zarządu grupy Wikana Robert Pydzik.

Największym rynkiem spółki jest Lublin, gdzie wybudowano 909 lokali. W drugiej kolejności są to: Rzeszów i Zamość. Obecnie, według stanu z września 2015 r. w ofercie deweloper ma  wybudowanych 75 lokali o powierzchni 4644 mkw., a w budowie – 200 o powierzchni 10785 mkw. W najbliższym czasie chce rozpocząć projekty deweloperskie o łącznej powierzchni 12 tys. mkw.  

- W listopadzie mieliśmy w ofercie 343 lokale, z tego 234 w budowie. W najbliższych dniach rozpoczynamy inwestycje w Lublinie. Z nowych projektów, które będziemy realizować chcemy wprowadzić do sprzedaży w tym roku minimum około 70 lokali, ale może się okazać, że będzie więcej, gdy rozpoczniemy budowę na Osiedlu Marina. Mielibyśmy około 176 dodatkowych mieszkań – tłumaczy Robert Pydzik.

Prezes przekonuje, że grupa dąży do tego, aby przekroczyć 200 lokali sprzedanych w tym roku. - Mamy czwarty kwartał przed sobą. W trzecim dostaliśmy na Osiedlu Generalskim w Krośnie pozwolenie na użytkowanie. Klienci są zainteresowani odbiorem lokali jeszcze w tym roku – wylicza.

Planowane inwestycje firmy, to m.in. budowa szeregówek na osiedlu Miasteczko Wikana w Lublinie. Firma zamierza wejść na budowę  jeszcze w tym roku. Z kolei na  Osiedlu Marina w planach są kolejne budynki: czwarty i piąty. - W następnych latach chcemy zbudować jeszcze kolejnych pięć budynków – zapowiada prezes.

W drugim kwartale tego roku Wikana ropoczęła budowę piątego budynku na Osiedlu Panorama w Rzeszowie. – Wszystkie mieszkania w poprzednich czterech zostały sprzedane. W tej chwili realizujemy umowy przedwstępne – wyjaśnia prezes.

Jeszcze w tym roku Wikana zamierza rozpocząć budowę trzeciego budynku na Osiedlu Skyhouse. Tej jesieni grupa zaczęła budowę siódmego budynku na osiedlu Świerkowa Aleja w Zamościu oraz kolejnych czterech na osiedlu Zielone Tarasy w Rzeszowie .

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych