PARTNER PORTALU

Drugi etap Atal Francuska Park już w ofercie

Drugi etap Atal Francuska Park w Katowicach został właśnie wprowadzony do sprzedaży. W ofercie znalazło się 258 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 23 lutego 2015 13:15

Kompleks powstaje u zbiegu ulic Francuskiej i Lotnisko w Katowicach. Oryginalne obiekty o kaskadowym układzie na stałe wpiszą się w krajobraz prężnie rozwijającego się miasta. Będzie to idealne miejsce zamieszkania dla osób lubiących korzystać z uroków życia miejskiego, a także dla tych, które cenią bliskość natury. Cena za mkw. wynosi 5400 złotych brutto, a za mieszkania na najwyższych kondygnacjach 5600 złotych brutto.

Docelowo projekt Atal Francuska Park zostanie zrealizowany w trzech etapach i zakłada powstanie 9 eleganckich budynków. Cała inwestycja obejmie budowę 674 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. W obiektach znajdzie się także 8 lokali handlowo-usługowych. Zaplanowano również tereny zielone, z miejscami do rekreacji i odpoczynku oraz z nowoczesnym placem zabaw dla najmłodszych. Osiedle będzie ogrodzone, monitorowane a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Atal Francuska Park II składać się będzie z trzech budynków, w których znajdzie się 258 mieszkań. Dzięki zróżnicowanej ofercie metraży od 26 do 136 mkw. i układów pokoi – od 1 do 5, każdy znajdzie lokal dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. Mieszkania zostaną wyposażone w balkony, a te na parterze w przydomowe ogródki. Do wybranych apartamentów przynależeć będą tarasy, największe z nich będą miały nawet 147 mkw. Z myślą o komforcie mieszkańców, w obiektach przewidziano ponad sto komórek lokatorskich. W tej części inwestycji powstanie także 309 miejsc w parkingu podziemnym oraz 29 miejsc postojowych zewnętrznych.

Inwestycję Atal Francuska Park wyróżni nowoczesna architektura. Kompleks wpisze się formą oraz funkcjonalnością w otaczający krajobraz i charakter urbanistyczny okolicy. Budynki będą posiadały od czterech do ośmiu pięter oraz kondygnację podziemną, gdzie znajdą się stanowiska garażowe i komórki lokatorskie. Do wykończeń elewacji zostaną wykorzystane grafitowe elementy, drewno olchowe, oraz aluminiowe balustrady. Wszystkie te detale będą doskonale ze sobą współgrać tworząc harmonijną kompozycję.

Inwestycja jest położona w pobliżu Doliny Trzech Stawów – zielonej enklawy Katowic, a także Katowickiego Parku Leśnego. Bliskość lasów i zbiorników wodnych to znakomita przestrzeń dla osób chcących odpocząć od miejskiego zgiełku. Liczne placówki edukacyjne, przedszkola i uczelnie wyższe położone nieopodal kompleksu będą dużym udogodnieniem dla mieszkańców. W pobliżu osiedla znajduje się także galeria handlowa „Trzy Stawy” z licznymi sklepami. Inwestycja Atal Francuska Park jest bardzo dobrze skomunikowana – do centrum można dostać się w łatwy sposób ulicą Francuską, a kompleksowa infrastruktura transportowa zapewnia szybki dostęp do pozostałych części Katowic.

Pierwszy etap Atal Francuska Park został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców Katowic. W ostatnich miesiącach wraz z postępem prac, sprzedaż znacznie wzrosła i obecnie utrzymuje się na poziomie powyżej 10 mieszkań miesięcznie. Klienci chętnie korzystają z programu wykończeń wnętrz Atal Design. W tej inwestycji 70 % nabywców zdecydowało się na zakup mieszkania wykończonego „pod klucz” - mówi Ewelina Juroszek, Dyrektor ds. sprzedaży mieszkań ATAL S.A.

 


Projekt osiedla przygotował Wojciech Wojciechowski. Planowany termin zakończenia budowy pierwszego etapu to II kwartał 2015 roku, a drugiego etapu to koniec 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych