PARTNER PORTALU

Drugi etap Atal Towers czeka na mieszkańców

Atal uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla drugiego etapu inwestycji Atal Towers. Do nabywców trafi 292 mieszkania. Osiedle powstało przy ulicy Sikorskiego we Wrocławiu, tuż nad Odrą.

Autor: housemarket.pl 05 kwietnia 2018 13:17

W drugiej części inwestycji Atal Towers powstały dwie osiemnastopiętrowe wieże (o wysokości 61,3 m i 59,7 m). Budynki wznoszą się ponad miastem, wyraźnie wpisując się w lokalny krajobraz. Z ich okien roztacza się widok na rzekę i wrocławski Rynek, a z ostatnich pięter podziwiać można panoramę Wrocławia.

Mieszkańcy mogli wybierać spośród lokali o zróżnicowanych metrażach i układach – od kawalerek aż do 4-pokojowych apartamentów. Mieszkania są wyposażone w balkony, a do wybranych od strony Odry przynależą loggie. W parterach budynków znajduje się 12 lokali usługowych, które stały się częścią powstających bulwarów. Z myślą o zmotoryzowanych lokatorach w budynku powstał garaż, w którym mieszczą się 303 samochody. Dla dodatkowego komfortu mieszkańców zaprojektowano 113 komórek lokatorskich.

-  Obecnie w I etapie inwestycji sprzedaliśmy już wszystkie mieszkania, w drugim wolne są tylko dwa lokale - mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes Atal. 

Elewację wykonano z klinkierowej okładziny w kolorze grafitowym, która została starannie dobrana, aby harmonizować z pobliskimi zabudowaniami. Dodatkowo, żeby nadać nowoczesnego wyglądu, obiekty uzupełniono o szklane balustrady. Budynki są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a do wszystkich kondygnacji będzie można dotrzeć cichobieżnymi windami. 

Atal Towers znajduje się nieopodal wrocławskiego Rynku, który oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Najbliższe sąsiedztwo Odry to z kolei doskonałe miejsce do spacerów oraz joggingu. Położenie tuż przy Moście Sikorskiego pozwala na wygodny dostęp do dzielnic zlokalizowanych po drugiej stronie Odry. W pobliżu znajduje się również stacja kolejowa Wrocław Mikołajów.

Za projekt Atal Towers odpowiada biuro projektowe AP Szczepaniak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych