PARTNER PORTALU

Drugi etap Osiedla Franciszkańskiego w planach TDJ Estate

TDJ Estate, deweloper odpowiedzialny za realizację pierwszego etapu Osiedla Franciszkańskiego w katowickiej Ligocie, zakupił nowe grunty i rozpoczyna przygotowania do drugiej fazy projektu.

Autor: Housemarket.pl 13 kwietnia 2015 18:50

Spółka TDJ Estate wygrała przetarg, którego przedmiotem są dwie działki zlokalizowane przy
ul. Ostrawskiej i ul. Piotrowickiej w Katowicach. Ich łączna powierzchnia wynosi nieco ponad
3 hektary. Obie nieruchomości znajdują się w bliskim otoczeniu aktualnie realizowanego Osiedla Franciszkańskiego.

Na nowo zakupionych gruntach planowana jest kontynuacja projektu osiedla mieszkaniowego. Teren przy ul. Ostrawskiej ma być wykorzystany na potrzeby stworzenia zabudowy wielorodzinnej, która od strony północnej będzie połączona pasem zieleni z obecnie realizowanym Osiedlem Franciszkańskim. Z kolei przy ul. Piotrowickiej przewiduje się powstanie obiektu o charakterze handlowo-usługowym, pełniącego funkcję uzupełniającą wobec budynków mieszkalnych.

– Mieszkańcom naszego osiedla chcemy zapewnić możliwie najwyższy komfort. Planujemy więc wprowadzenie szeregu udogodnień, które pozwolą im na załatwienie wielu codziennych spraw, bez konieczności wyjazdu do centrum miasta. Zakup nowych gruntów i idący za tym rozwój inwestycji, dają szansę na stworzenie przestrzeni mieszkalnej spełniającej oczekiwania wymagających klientów, a być może nawet pretendującej do miana nowej dzielnicy Katowic – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate.

Osiedle Franciszkańskie to inwestycja zlokalizowana przy ul. Kijowskiej w katowickiej Ligocie, siedem kilometrów od centrum Katowic. Tworzyć je będą budynki mieszkalne z lokalami o powierzchni od 27 mkw. do 80 mkw. W ramach pierwszego etapu realizacji powstał sześciokondygnacyjny budynek złożony z dwóch segmentów, w którym znajduje się 95 mieszkań oraz dziewięć lokali usługowych. Zakończenie pierwszej fazy projektu planowane jest na czerwiec 2015 r.

W rok od rozpoczęcia prac przy budowie Osiedla Franciszkańskiego, sprzedanych zostało 80 proc. oferowanych lokali mieszkalnych. Część pozostałych mieszkań jest zarezerwowana i wkrótce nastąpi finalizacja kolejnych umów z klientami. 

– Doświadczenia z pierwszego etapu realizacji Osiedla Franciszkańskiego, a zwłaszcza wysoki poziom sprzedaży, przekonują nas, że katowicka Ligota to miejsce, w którym ludzie chcą mieszkać. Przyjazne otoczenie, rozwinięta infrastruktura i dobre połączenie z centrum miasta zostały docenione przez naszych klientów, dlatego podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu drugiej fazy projektu. Budowa oraz sprzedaż nowych mieszkań rozpoczną się w drugim kwartale 2015 roku – mówi Maciej Wójcik. – Jednocześnie, w odpowiedzi na zgłaszane zainteresowanie, a także z uwagi na chęć rozwoju tego projektu, spółka postanowiła zakupić tereny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla – dodaje.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych