PARTNER PORTALU

Drugi etap Wolnego Miasta z gotową konstrukcją

Zakończyły się prace konstrukcyjne na II etapie osiedla Wolne Miasto, inwestycji ECO-Classic przy ulicy Cedrowej w Gdańsku. Młodzi ludzie poszukujący swojego pierwszego mieszkania są w nim najliczniejszą grupą klientów.

Autor: HouseMarket.pl 09 lipca 2015 07:38

Budowane w Gdańsku przy ulicy Cedrowej osiedle Wolne Miasto pomyślane zostało jako zespół ośmiu, 3-4 kondygnacyjnych budynków wpisanych w naturalną rzeźbę nadmorskiego terenu. Pierwszy budynek oddany został do użytkowania w roku 2013. Obecnie zakończyły się prace konstrukcyjne w II etapie. W budynku zaprojektowano 187 mieszkań o powierzchniach od 27 mkw. do 97 mkw. Jego oddanie zaplanowane jest na I kwartał 2016 roku. Docelowo na osiedlu powstanie około 1200 mieszkań.

Ceny od 4480 zł brutto za mkw., pozwalające skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych, szeroki wybór popularnych metraży oraz duża ilość zieleni, pomyślanej nie tylko jako obszar przyjazny dzieciom, ale też przestrzeń rekreacyjna dla dorosłych decydują o popularności inwestycji.

- Oferta mieszkań w Wolnym Mieście jest bardzo duża, dzięki czemu odpowiada na oczekiwania różnych grup klientów. Powierzchnie aktualnie dostępnych jeszcze mieszkań wynoszą od ok. 27 do 89 mkw., a ceny, które zaczynają się od 4480 zł brutto za metr kwadratowy, w 90 proc. mieszczą się w limitach programu MdM. Najtańsze mieszkania w inwestycji można kupić już za ok. 150 tys. zł – mówi Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic. - Pakiety wykończenia mieszkań oferujemy natomiast w cenie od 490 zł za metr kwadratowy, co jest jedną z niższych stawek na rynku, uwzględniając jakość stosowanych materiałów wykończeniowych i zakres realizowanych prac.

Zieleń w przestrzeni osiedlowej Wolnego Miasta to istotny czynnik wpływający na jakość życia mieszkańców. Oprócz potrzeb estetycznych zaspakaja potrzeby rekreacyjne, rozrywkowe i zdrowotne. W Wolnym Mieście układ zastanej, bogatej roślinności zdeterminował charakter osiedla i jest tym, co jego mieszkańcom bardzo się podoba.

- Mieszkańcy Wolnego Miasta wysoko cenią sobie wykorzystanie istniejącej zieleni i sposób kształtowania osiedla. Jest to widoczne zwłaszcza latem, gdy spędzają czas w ogródkach, przy placach zabaw. Z informacji, jakie uzyskujemy od klientów wiemy też, że bardzo doceniają też spokój i ciszę, które cieszą tym bardziej, że mówimy o osiedlu położonym  w stosunkowo niedużej odległości od centrum miasta– mówi Zuzanna Kordzi.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych