PARTNER PORTALU

Duńczycy zainwestują do 130 mln zł w Kozubnik

Sawa Apartments prowadzi negocjacje z duńskim funduszem inwestycyjnym na temat objęcia połowy udziałów w inwestycji polegającej na budowie i renowacji słynnego niegdyś ośrodka. Zagraniczny partner gotowy jest zainwestować do 130 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 22 grudnia 2015 08:46

Projekt zespołu ekskluzywnych obiektów w Kozubniku w gminie Porąbka w Beskidzie Małym obejmuje rewitalizację w pierwszym etapie trzech budynków o nazwie: Kiczora, Daglezja i Lilia. Odnowiona ma być również hala basenowa wraz z jej nadbudową liczącą 171 pokoi hotelowych. W miejscu czterech wyburzonych budynków powstanie w trzecim etapie zupełnie nowy obiekt o nazwie Limba ze 151 lokalami aparthotelu.

 

– Na obecnym etapie prawie gotowa jest Daglezja. Osiągnęliśmy stan surowy zamknięty z elewacją zewnętrzną. Teraz przygotowujemy miejsca parkingowe. Za dwa miesiące Kiczora będzie na takim samym poziomie budowy. Właśnie wstawiamy okna, a z początkiem przyszłego roku rozpoczną się prace na elewacji budynku – mówi prezes zarządu Sawa Apartments Marian Okręglicki.

Daglezja ma 34 apartamenty – od 36 mkw. do 38 mkw. Każdy z balkonem. Dwa największe liczą po około 70 mkw. i mają duże tarasy z widokiem na trzy strony świata. Jedno z tych mieszkań ma taras o powierzchni 170 mkw.

Z kolei Kiczora, największy budynek osiedla, będzie miał na jedenastej kondygnacji dwa dwupoziomowe penthouse’y z widokiem na całą dolinę. Jeden o metrażu 70 mkw., a drugi – 80 mkw.
– Rozmawiamy z funduszem inwestycyjnym z Kopenhagi o objęciu połowy udziałów w tym przedsięwzięciu i zainwestowaniu do 130 mln zł. Jeśli negocjacje się powiodą, będziemy mogli wykonać to wszystko do końca 2018 r. W sumie powstanie ponad 250 apartamentów dwupokojowych oraz 171 pokoi hotelowych – wylicza prezes Marian Okręglicki.

Termy we współpracy z gminą

Wyjątkową atrakcją kompleksu mają być baseny termalne. Spółka złożyła wniosek o pozwolenie na odwierty. – Mamy wstępne badania, które wskazują, że źródła są dosyć płytko, bo na głębokości 1200-1300 metrów i mają wysoką temperaturę, nawet do 100 stopni Celsjusza. Tak wydajne źródła mogłyby też zasilić obiekty użyteczności publicznej w gminie. Dlatego współpracujemy z władzami i prowadzimy rozmowy na temat włączenia Kozubnika w projekt rewitalizacji albo rozbudowy regionu Beskidu Małego z funduszy unijnych – tłumaczy prezes Sawa Apartments.

Dodaje, że Kozubnik ma być miejscem, w którym klienci odpoczną i będą się dobrze bawić. W planach są dwie restauracje: jedna lokalna, a druga egzotyczna. – Kiedyś w ośrodku działał klub nocny Piekiełko. W budynku po nim chcemy urządzić dyskotekę. Nasi klienci z Irlandii zaproponowali dodatkowo Irish Pub i to się nam bardzo spodobało. Z kolei duńscy partnerzy myślą o kasynie, ale z tym musimy poczekać na nowe ustawy regulujące taką działalność – wyjaśnia Marian Okręglicki.

Bezcenna miejscówka dla Śląska

Według prezesa bezcennym walorem Kozubnika jest jego lokalizacja. Region, w przeciwieństwie do Mazur czy Bałtyku, ma dwa sezony. Zimą działają wyciągi. Dwa już są, kolejne trzy powstaną.

– Do najbliższego klienci będą mieli zaledwie 600 metrów. On jest co prawda mały, ale na górze Żar działa profesjonalny z kolejką, którą przeniesiono z Gubałówki. W okolicy jest też punkt widokowy Kiczera z widokiem na Beskid Mały. Latem atrakcję stanowią dostępne dla żaglówek jeziora, zaledwie półtora kilometra od Kozubnika: Międzybrodzie Żywieckie i Międzybrodzie Bialskie – objaśnia Marian Okręglicki.

Prezes tłumaczy, że ten rejon był zawsze atrakcyjny, głównie dla mieszkańców Śląska, którzy często wypoczywają w takich miejscowościach jak Wisła, Ustroń, Szczyrk czy właśnie Kozubnik.
– Dzięki autostradzie w godzinę można dojechać z Katowic. To było moją inspiracją, dlatego chciałem rozbudować ten obiekt. Aglomeracja Śląska oznacza trzy, cztery miliony przyszłych klientów w promieniu 50 km – przyznaje Marian Okręglicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych