PARTNER PORTALU

Dune Resort coraz większy. Budimex wybuduje trzeci apartamentowiec

Wykonawcą ostatniej części kompleksu apartamentowego Dune Resort w Mielnie, podobnie jak dwóch poprzednich, będzie Budimex. Według podpisanej 11 marca umowy apartamentowiec Dune C ma być oddany do użytku w drugiej połowie przyszłego roku.

Autor: HouseMarket.pl 11 marca 2016 15:22

Zleceniodawcą jest Firmus Group, deweloper specjalizujący się w inwestycjach apartamentowych. W czerwcu 2013 roku uruchomił on w Mielnie Dune A ze 114 eleganckimi apartamentami wakacyjnymi, podziemną halą garażową, restauracją, kawiarnią, dwoma basenami zewnętrznymi. Obecnie trwa budowa Dune B.

Oprócz 150 wykończonych pod klucz apartamentów znajdą się w nim wewnętrzne baseny kąpielowe, SPA, restauracja, coctail bar. Zakończenie prac i oddanie budynku do użytku zaplanowane jest na połowę 2017 roku.

Dune C będzie zaś najmniejszą (63 apartamenty) częścią Dune Resort. W całym wartym około 165 mln zł kompleksie znajdzie się docelowo około 330 mieszkań wakacyjnych o zróżnicowanej powierzchni. Wszystkie apartamenty w Dune A są sprzedane.

Spośród 150 zaplanowanych w Dune B, nabywców znalazło już prawie 100. Warto to podkreślić, bowiem prowadzone zgodnie z harmonogramem prace budowlane znajdują się dopiero na etapie hali garażowej.

W Dune C znajdą się głównie apartamenty dwupokojowe. Takie okazują się najatrakcyjniejsze dla potencjalnych klientów – zarówno kupujących je wyłącznie na własny użytek, jak i tych którzy do zakupu podchodzą komercyjnie, planując czerpanie korzyści z wynajmu.

Jak mówi Marcin Kokot, z firmy City Apartments, operatora komercyjnego wynajmu apartamentów, szczególna popularność apartamentów dwupokojowych ma konkretne uzasadnienie, bo są one najchętniej wynajmowane. Dzisiejszą umowę podpisali: Stein Christian Knutsen, prezes Firmus Group i Stanisław Świątek, dyrektor oddziału budownictwa ogólnego „Północ” firmy Budimex SA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych