Eco blok powstał w Legnicyglos24.pl - 19 sierpnia 2019 13:00


W Legnicy powstał blok TBS wyposażony w najnowocześniejsze technologie oszczędzające energię. Koszt inwestycji szacowany jest na około 9,6 mln zł.

Inwestycja znajduje się przy ul. Makuszyńskiego w Legnicy. Za budowę obiektu odpowiada Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, którego głównym udziałowcem jest miasto Legnica.

W ramach projektu miasto zyskało 44. nowe mieszkania, które już znalazły najemców. 4 kondygnacyjny budynek z podziemnym garażem wyposażony jest w nowoczesne technologie, oszczędzające energię. W wypowiedzi udzielonej dla portalu glos24.pl Władysław Niemas, prezes TBS Kamienna Góra zdradził, że blok ma nowoczesne ogrzewanie sufitowe, które dostarcza ciepło z wnętrza ziemi oraz wyposażony jest w system rekuperacji.

Głos24.p podaje, że koszt inwestycji szacowany jest na około 9,6 mln zł, z czego wartość udziału miasta wyniosła 2,5 mln zł. Jak czytamy, projekt został sfinansowany z pożyczki z Banku Budownictwa Krajowego (49 proc.), przez wkład lokatorów oraz gminę i TBS.