PARTNER PORTALU

Eco-Classic zaczyna budowę trzeciego etapu Wolnego Miasta

Wolne Miasto jest przedsięwzięciem, którego realizacja została rozłożona na etapy. Budowa rozpoczęła się od ulicy Cedrowej i będzie posuwała się w głąb działki.

Autor: HouseMarket.pl 27 kwietnia 2016 11:41

Zaprojektowano zespół budynków, z których każdy kształtem przypomina literę U w taki sposób, aby uwolnić od zabudowy możliwie dużą przestrzeń pozostawioną przyrodzie.

 Wolne Miasto jest zlokalizowane po wewnętrznej stronie obwodnicy Trójmiasta, w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, przy ulicy Cedrowej, pomiędzy Al. Armii Krajowej i Kartuską, niespełna cztery kilometry od centrum Gdańska. Docelowo w Wolnym Mieście ma powstać 1200 mieszkań w niskiej zabudowie, lokale usługowo-handlowe, dziedzińce, place zabaw, zagospodarowane tereny zielone i miejsca postojowe.

Wolne Miasto zostało zaprojektowane jako nowoczesne miasteczko harmonizujące z jego otoczeniem. Przewidziano, by każdy budynek miał w swoim bezpośrednim sąsiedztwie tereny rekreacyjne. Pomiędzy budynkami wygospodarowano wiele miejsc do wypoczynku, zielonych skwerków, a część drzewostanu to istniejący sad owocowy. Ścieżki i placyki będą oświetlone i urozmaicone elementami małej architektury.

Wirtualne Wolne Miasto, istniejące równolegle w Internecie, ma wspomóc nawiązywanie sąsiedzkich kontaktów, szybką wymianę informacji, a także umożliwić mieszkańcom uczestnictwo w podejmowaniu decyzji dotyczących życia społecznego.

Budynki pierwszego i drugiego etapu (budynek B i A) składają się z czterech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej, na której zaprojektowano garaż.

W pierwszym etapie (budynek B) zostało wybudowanych 119 mieszkań, zaś w drugim zostanie wybudowanych (budynek A) 192 mieszkania. W obu na parterach od strony pasażu, stanowiącego oś biegnącą przez całą inwestycję, będą znajdowały się lokale użytkowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych