PARTNER PORTALU

EEC 2016: Polska to za mało. Murapol inwestuje w Niemczech

Murapol planuje zakup pierwszej działki w Berlinie. Transakcja może zostać sfinalizowana pod koniec maja. Deweloper rozważa również inwestycję w Londynie. - Jesteśmy na to przygotowani - zapewniał podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Michał Sapota, prezes Murapolu.

Autor: HouseMarket.pl 24 maja 2016 09:00

- Analizujemy sytuację w Berlinie od około 1,5 roku, przymierzamy się również do inwestycji w Wielkiej Brytanii, której przyglądamy się ponad dwa lata. Ceny gruntów w interesujących nas lokalizacjach mogą być barierą, pewnym wyzwaniem może być także specyfika działalności: proces zdobywania pozwoleń, itp. Jednak jesteśmy na to przygotowani - zapowiada Michał Sapota, prezes Murapolu. - Potrafimy efektywnie przeprowadzić realizację projektu, niemieckie technologie są zbliżone do rodzimych. Tak samo się buduje, podobne są preferencje klientów, różnią się tylko metraże. W Niemczech najmniejsze mieszkania liczą przeciętnie 60 mkw.

Murapol specjalizuje się w budowie osiedli mieszkaniowych, rezydencji, apartamentów, ale również biurowców i lokali handlowo-usługowych. Spółka buduje i oferuje mieszkania, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Bielsku-Białej, Tychach i Wieliczce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych