PARTNER PORTALU

EEC: Układ sił w deweloperce może się zmienić. Echo Investment szykuje ofensywę

Spółka Echo Investment szykuje mieszkaniową ofensywę. - Jesteśmy deweloperem nr 1 na rynkach biurowym i centrów handlowych. Chcemy dołączyć także do grona największych deweloperów mieszkaniowych i zwiększyć skalę – zapowiada Piotr Gromniak, wiceprezes zarządu Echo Investment.

Autor: propertynews.pl 17 maja 2017 09:00

W 2016 roku spółka sprzedała 1000 mieszkań, a w tym roku – jak prognozuje Piotr Gromniak - będzie to 1300-1350. - Przy tej dynamice w ciągu dwóch lat dojdziemy do 2000 – prognozuje.

Deweloper chce być obecny w pięciu największych miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, we Wrocławiu i w Łodzi. Myśli także o szóstym, bardzo atrakcyjnym rynku – Trójmieście. - Plany wejścia do Trójmiasta są na bardzo zaawansowanym etapie. Żeby wejść na nowy rynek, trzeba postawić na skalę i budynek, który zaoferuje kilkuset mieszkań oraz perspektywą na kolejne lata – wyjaśnia.

Piotr Gromniak zapewnia, że spółka ma dobrze rozpoznany trójmiejski rynek; jest kilka działek, którym się „przygląda”.

Firma chce też rozwijać inny niż dotychczas segment lokali. - Do tej pory Echo specjalizowało się w mieszkaniach z wyżej półki, teraz wchodzi w segment mieszkań popularnych. Tu można realizować marzę pod warunkiem taniego budowania - wyjaśnia.

Z tego powodu spółka przeorganizowała dział „construction” - do tej pory wynajmowała generalnych wykonawców. Teraz to Echo Investment będzie generalnym wykonawcą takich projektów. - To zapewni nam spadek kosztów o 4-6 proc. - podsumowuje wiceprezes zarządu Echo Investment.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych