PARTNER PORTALU

Eko-System rozbudowuje osiedle w Białymstoku

Eko-Osiedle na białostockiej Bagnówce rozrasta się z roku na rok. Właśnie rozpoczęła się budowa kolejnego budynku – Opal 2.

Autor: HouseMarket.pl 08 października 2015 18:05

Zakończenie prac nad tym etapem zaplanowano na listopad 2016. Docelowo, przy ul. Józefa Karola Puchalskiego powstanie ok. 100 domów i 360 lokali mieszkalnych.

- Rozpoczęliśmy prace nad następnym budynkiem – Opal 2, w którym znajdą się mieszkania o wielkości 61,29 mkw. oraz 50,89 mkw. Jego budowa prawdopodobnie zakończy się już w listopadzie 2016 roku  – opisuje Dorota Trochimowicz, przedstawicielka Eko-System. - Kolejny z planowanych budynków, Perła 1, z lokalami o powierzchni 61,08 mkw. i 57,95 mkw., będzie gotowy do odbioru w marcu 2017. Co istotne, większość z wybudowanych i nowych mieszkań kwalifikuje się do programu Mieszkanie dla Młodych.

Firma ogłosiła bowiem trwającą do końca października promocję na wszystkie lokale mieszkalne i „bliźniaki” na Eko-Osiedlu.

- Przykładowo, obecnie ceny dwupoziomowych mieszkań o powierzchni 50,89 mkw. z własnym ogródkiem i miejscem parkingowym zaczynają się już od 217 tys. zł. Warto pamiętać, że dzięki programowi MdM do części z nich można uzyskać dofinansowanie w kwocie nawet do 76,5 tys. zł – mówi przedstawicielka Eko-System.

Obecne Eko-Osiedle to kompleks 192 budynków mieszkalnych w zabudowie wolnostojącej, bliźniaczej i szeregowej. Ponad połowa z nich to zabudowa szeregowa z nietypowymi lokalami mieszkalnymi łączącymi w sobie cechy zarówno domu jednorodzinnego, jak i mieszkania. Zostały one zaprojektowane jako dwupoziomowe apartamenty, z podziałem na część dzienną i nocną. Co ciekawe, koncepcja osiedla zakłada maksymalne ograniczenie liczby ścian konstrukcyjnych w każdym budynku i mieszkaniu, co stwarza możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz.

Jak przewiduje deweloper, po zakończeniu inwestycji na Bagnówce łącznie znajdzie się około 100 domów oraz 360 lokali mieszkalnych, a całe osiedle zajmie powierzchnię 13 ha.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych