PARTNER PORTALU

Ekokapsuła alternatywą dla domu

W założeniach miał być to mały projekt domu dla artysty. W efekcie kapsuła może być stosowana jako miejskie mieszkania dla singli, w miastach gdzie wynajem jest drogi lub traktowana jako minihotel dla potencjalnych turystów.

PropertyDesign.pl

Autor: PropertyDesign.pl 28 lipca 2015 13:27

Projekt Ekokapsuły powstał na deskach słowackiej pracowni Nice architects. W pierwotnej wersji miał być to ekologiczny, samowystarczalny i bardzo mały dom dla artystów. Z czasem projekt ewoluował i architekci wykreowali z ekokapsuły coś na kształt szwajcarskiego scyzoryka.

Początkowo architekci planowali użyć Ekokapsułę jako mieszkanie dla ludzi, którzy muszą przez długi czas przebywać w naturze, dla naukowców, fotografów, leśniczych lub ekstremalnych turystów. Łatwa mobilność i długoterminowa niezależność energetyczna otworzyły nowe sposoby na to jak wykorzystać możliwość "kapsułki".

Kapsuła może zostać szybko wysłana i wykorzystana jako mieszkanie dla zespołów ratowniczych w sytuacji kryzysu np. podczas trzęsienia ziemi. Wówczas posłuży jako mały blok elektrowni i filtracji wody.

Przeczytaj więcej na PropertyDesign

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych