PARTNER PORTALU

Ekonbud-Fadom rusza z drugim etapem Aquarium

Trzy budynki na 236 mieszkań powstaną w drugim etapie inwestycji Aquarium na południu Zielonej Góry.

Autor: housemarket.pl 11 maja 2015 09:01

Kolejne budynki przy Emilii Plater to ciąg dalszy osiedla Aquarium. Docelowo mają powstać trzy czteropiętrowe dwuklatkowe budynki z windami. W planach dewelopera jest również sześć podziemnych hal garażowych. – W halach garażowych planujemy zarówno garaże, jak i miejsca postojowe. Liczymy, że poprawi to estetykę osiedla, na którym będzie stało mniej samochodów – mówi Monika Mężyk z zielonogórskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. Osiedle Aquarium zlokalizowane jest wśród Wzgórz Piastowskich i w sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego.

W pierwszym budynku znajdzie się 76 lokali, z kolei w drugim i trzecim po 80, co w przypadku całej inwestycji oznacza, że Emilii Plater powiększy się o 236 mieszkań. Deweloper deklaruje bardzo zróżnicowane metraże lokali, które wahać się będą między 43 a 90 mkw. Najmniejsze będą zawierały dwa pokoje z wnęką kuchenną, a największe -  cztery. Cena za mkw. w przypadku mieszkań parterowych wynosi  3850 zł, z kolei 3950 do 3990 zł będzie trzeba zapłacić na wyższych kondygnacjach. Ponadto przyszli nabywcy mogą liczyć na windy i dodatkowe wyposażenie w telewizję kablową i telefonię.

Ekonbud-Fadom pozwolenie na budowę otrzymał 15 kwietnia. Całość projektu ma zakończyć się w ostatnich miesiącach 2017 roku. –Wstępny termin zakończenia budowy przewidujemy na koniec września 2017, jednak jest to zależne od wielu czynników, między innymi od daty rozpoczęcia prac – dodaje Monika Mężyk.  

Jest to kolejna inwestycja dewelopera w Zielonej Górze. Obecnie, prócz planowanego osiedla Aquarium, trwają trzy kolejne budowy – kompleks Dominopark przy ul. Obywatelskiej, Polan Apartamenty przy ul. Staszica i Viniarnia Home przy ul. Moniuszki. Łącznie do 2016 r. tylko te trzy inwestycje poszerzą lokalny rynek o prawie 600 mieszkań.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych